Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zpěvák legendárních Motörhead se o extrémní formě rakoviny dozvěděl jen dva dny před svou smrtí

Lemmy Kilmister je mrtvý. Svět už nikdy nebude jako dřív.
Zdroj: archiv
Pokud jste se pod stromečkem radovali s lístků na únorový koncert britských heavymetaláků, máme pro vás smutnou novinu.

Frontman legendární britské skupiny Motörhead Ian Fraser Kilmister (70), kterého celý hudební svět znal pod přezdívkou Lemmy Kilmister, zemřel.

„Není lehké to vyslovit… náš úžasný přítel Lemmy dnes odešel po krátkém boji s extrémně agresivní formou rakoviny. Nedokážeme vyjádřit šok a smutek, není pro to slov. Brzy přineseme více informací, ale teď prosíme … pusťte si Motörhead nahlas, pusťte si Hawkwind nahlas, pusťte si Lemmyho hudbu nahlas. Dejte si drink, jeden nebo dva. Oslavujte život tak, jak ho oslavoval tento úžasný člověk. Přesně tak by to chtěl.“ vzkázali miliónům fanoušků Lemmyho spoluhráči, kteří také uvedli, že se zpěvák o zákeřné nemoci dozvěděl jen dva dny před smrtí.

V příštím roce plánovali Motörhead turné, v rámci kterého se v únoru měli zastavit i v Praze. Bubeník kapely Mikkey Dee se ale nechal slyšet, že úmrtím jejich frontmana skupina končí.

„S velkou lítostí a upřímnou soustrastí Lemmyho blízkým musíme potvrdit, že se pražský koncert ruší. Vstupné se bude vracet oproti nepoškozené vstupence v místě zakoupení či převodem na účet v případě zakoupení lístku online od 6.ledna“, potvrdil za pořádající agenturu NuCoast Productions Patrik Svitek.

Hudebník, který na svůj denní provoz potřeboval minimálně dvě láhve whisky denně, tak před smrtí už bohužel na motorce nikam neujede…

Související články

Další články