Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Zpěvák Karel Gott (†80) má stopku: Němci zarazili jeho byznys

Karel Gott.
Zdroj: Herminapress
+ Další 2 fotografie
Byznys

Zpěvák Karel Gott (†80) měl od roku 2006 parfémy, na které řada lidí nedala dopustit. Jenže podle informací webu Blesk již nejsou dostupné, Němci zastavili jejich výrobu. 

Oblíbený zpěvák Karel Gott se pyšnil dvěma parfémy, a to vůněmi s názvem Cesta rájem a Lady Carneval. Začaly se vyrábět v roce 2006 a spadaly pod koncern LR Health & Beauty Systems, jehož českou a slovenskou pobočku založil ostravský multimiliardář Aleš Buksa (†75).

Buksa se s Gottem přátelil, a jak sám před lety podle Blesku prozradil, osobně za zpěvákem dojel na Bertramku a vůně ho nechal namíchat. Voňavky si měl tehdy u Buksy objednat jeden ze spolumajitelů Gottlandu s tím, že Gottovi bude z každého prodaného flakonu náležet sto padesát korun. Jenže následně měl Buksa přijít na to, že Gott přišel o několik milionů, protože mu podíl z prodeje nikdo neposílal.

Konec parfémů

Firmu Buksa následně předal tehdejší generální ředitelce Ivoně Selníkové, která parfémy toužila dále prodávat. Ale nestalo se tak. Podle informací webu Aha! parfémy, které se v té době již jmenovaly Eau de parfum Karel Gott Man a Eau de parfum Karel Gott Woman, přestali vyrábět Němci.

„Koncern výrobu parfému zrušil, protože to pro něj nebylo rentabilní. O tom, co LR prodává, totiž plně rozhoduje centrála v Německu,“ prozradil bývalý zaměstnanec webu Aha!.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy