Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zpěvačka s nezaměnitelnou image: Jak šel čas s Marií Fredriksson (†61), kterou zabila rakovina

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
ztráta
V úterý obletěla svět smutná zpráva o smrti švédské zpěvačky ze slavného dua Roxette Marie Fredriksson (†61). Blondýnka s nezaměnitelnou image a krásným hlasem podlehla rakovině mozku, se kterou bojovala už od roku 2002. Marie na tom byla v posledních letech mizerně, nemoc, kterou před lety porazila, se vrátila. Jak šel čas s touto hvězdou 80. a 90. let?

O jejím úmrtí informoval jako první švédský deník Expressen. To v úterý potvrdila i její rodina. "S hlubokým zármutkem musíme oznámit, že jedna z našich největších a nejzbožňovanějších umělkyň zemřela," stálo ve smutném prohlášení. Marie založila skupinu Roxette s Petrem Gesslem v roce 1986. Kapela se stala ihned populární, dvojice vydávala jeden hit za druhým a jejich písně se začaly objevovat i ve filmu. Jejich cíl dostat se za hranice Švédska se jim splnil. Hity Roxette byly známy po celém světě.

Raketový start

Marie přesto v začátcích kapely ještě souběžně zpívala jako sólová zpěvačka. Zlom ale nastal v roce 1989, kdy nahráli hit The Look. Ten zaznamenal mimořádný mezinárodní úspěch a vytvořil z Roxette jedny z nejznámějších švédských umělců ve světě. Potom následovaly další superhity jako Listen to Your Heart či It Must Have Been Love k filmu Pretty Woman. Raketový úspěch zaznamenala i deska Joyride a následující album Crash! Boom! Bang!, které obsahovalo skladby jako Run To You nebo Sleeping In My Car.

Přerušení kariéry

Obrovským zlom nastal v roce 2002, kdy lékaři Marii objevili zhoubný nádor na mozku. Zpěvačka musela podstoupit léčbu a náročnou rekonvalescenci. Marie se učila znovu psát, číst a počítat. Údajně oslepla na jedno oko. V té době se stáhla do ústraní a začala malovat.

Comeback

V roce 2005 se vrátila k hudbě a vydala dvě sólová alba. O čtyři roky později obnovila spolupráci s Petrem Gesslem a několikrát spolu vystoupili. V roce 2011-2012 spolu odjeli světové turné k nové desce Charm School. Publikum je zbožňovalo a jejich comeback si doslova vyžádalo. U nás společně vystoupili v roce 2015. Na Marii už bylo znát, že je hodně vyčerpaná. Pohublá a v sedě odzpívala největší pecky své kariéry a publikum jásalo.

V pondělí tato umělkyně svůj boj s vážnou nemocí bohužel prohrála a navždy odešla do hudebního nebe.

Související články

Další články