Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zpěvačka Monika Kanioková porodila ve vlaku cestou z Ostravy: Všichni tleskali a plakali

Zdroj:
rarita
Takové případy se rozhodně nestávají každý den. Zpěvačka Monika Kanioková porodila syna Prokopa ve vlaku Českých drah. Ke šťastné události došlo cestou z Ostravy do Frýdku-Místku. Podobný případ se stal naposledy v roce 1945.

Byla to poměrně napínavá cesta. Vlak z Ostravy do Frýdku-Místku nabíral zpoždění, ale tentokrát za to mohla šťastná událost. "Dcera byla ve vlaku a psala nám, co se děje. Psala, že to asi nestihnou, že vedle rodí paní," popsala žena, jejíž dcera cestovala vlakem. Pak už všichni tleskali a plakali dojetím.

Monika Kanioková za nestandardních okolností přivedla na svět krásného a zdravého syna Prokopa. "Ti tleskající lidé v oknech vlaku při našem vystupování... Nádherný zážitek," uvedl na sociální síti nadšený tatínek Lukáš Kaniok a dodal, že za zpoždění vlaku se všem cestujícím omlouvá.

"V neděli 17. listopadu byla krátce po 14. hodině vlakvedoucí ČD jednou starší cestující informována, že ve vlaku rodí jiná cestující. Vlakvedoucí při cestě na dané místo v soupravě zavolala Rychlou záchrannou službu. Po příchodu k rodičce zjistila, že otec dítěte dítě již téměř odrodil. Ještě v průběhu jízdy do stanice Vratimov se dítě narodilo a vlakvedoucí zajišťovala úkony podle telefonických pokynů operátorky RZS. Po zastavení ve Vratimově vlakvedoucí informovala strojvedoucího, výpravčího a regionální dispečink v Brně o vzniklé situaci a běžela očekávat vozidlo RZS, následně navedla lékaře nejkratší cestou k rodičce. Mezitím se dozorčí osobní přepravy, která se tímto vlakem vracela ze směny domů, postarala o dítě rodičky a jejího manžela. Po odjezdu RZS byl zajištěn úklid ve voze a vlak pokračoval z Vratimova s půlhodinovým zpožděním v další jízdě. Manažer regionálního pracoviště Zákaznického personálu v Ostravě následně s květinou a drobnými dárkovými předměty navštívil rodičku v porodnici," uvedla pro eXtra.cz mluvčí ČT Gabriela Novotná. Podobný případ se ve vozech Českých drah stal naposledy v roce 1945.

Ze sympatické maminky Moniky si nyní kamarádky utahují, že rodit doma je sice moderní trend, ale rodit ve vlaku je ještě o level dál...

Související články

Další články