Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zpěvačka Enya slaví 59. narozeniny: K jejímu jménu se váže děsivá keltská pověst

Zpěvačka Enya slaví 59. narozeniny: K jejímu jménu se váže děsivá keltská pověst
Zdroj: archiv Enyy
+ Dalších 9 fotografií
výročí
Zpěvačka Enya, která je známá především díky svému hitu Only Time a písním, které jsou jako dělané pro chvíle relaxace, slaví 59. narozeniny. Její skutečné jméno je Eithne Ní Bhraonáin a pseudonym Enya si zvolila proto, že jí tak odmalička říkal děda. K jejímu jménu se ale váže velmi děsivá pověst.

Enya se narodila jako páté dítě z devíti do rodiny žijící na severozápadě Irska. Ačkoliv členů měla její rodina požehnaně, právě zpěvačka byla nejoblíbenějším vnoučetem svého dědečka. Ten ji inspiroval k jejímu pseudonymu a vyprávěl jí příběh, který se vztahuje k jejímu jménu.

Zpěvačka se narodila v gaelské oblasti Irska a gaelština, tedy irská keltština, byla prvním jazykem, kterým se naučila mluvit. Právě u keltů vznikla pověst o jejím jménu. V irské mytologii byla bohyně jménem Enya, která se nikdy neměla vdát, protože v osudu měla vepsáno, že její manžel zabije jejího otce.

V pověsti byla bohyně svým otcem, který chtěl strašlivým událostem zabránit, poslána na vzdálený ostrov. Tam se ale zamilovala, provdala a její manžel se nakonec skutečně pokusil zabít jejího otce v bitvě.

Kam Enya zmizela

Enya nepatří mezi známé osobnosti, které by neustále přidávaly snímky a videa na své profily na sociálních sítích. V poslední době ani příliš nevystupuje a nové písně také nevydává. Kariéru na hřebík nepověsila, stáhla se ale natolik, že svět o ní dnes už nemá příliš ponětí.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy