V 80. letech byla na vrcholu technika – děti měly o vědu zájem, čehož autoři pořadu využili hned v samotném názvu pořadu, který je odvozeninou od názvů družic vypuštěných kolem Země.

Magion, který byl vysílán od 11. dubna 1984 až do roku 1996, přinesl několik na svou dobu přelomových prvků – grafika znělky byla vytvořena na osmibitovém počítači a nechyběla ani interakce v podobě telefonického hlasování o seriál na přání.

Určitě si také pamatujete na jeho moderátory, kteří z pověstného Magického oka vytahovali nějakou zajímavou věc, o které si následně povídali s hostem pořadu. V moderátorském křesle oblíbeného pořadu pro děti se vystřídali Rostislav Kuba, Jan Rosák, Petr Jančařík a Jiří Chalupa, který je jedním z autorů neméně úspěšného Studia Kamarád.

Díky Magionu jste se mohli podívat na skvělé animované pohádky nebo seriály, jako Byl jednou jeden život, Willy Fog, Šmoulové, Edna Bedna, Čáryfuk či Slavný lovec Pampalini, nebo si poslechnout povídání s tehdejšími hvězdami. V šedé programové struktuře ovládané televizí byl Magion (a později i Vega) malou oázou zpestření dětské fantazie.

Vega byla mladší sestrou slavnějšího bratra. Usednout k ní jste mohli každou středu, později každé úterý v letech 1987–1995. Seriály, pohádky a rozhovory pak uváděli Stanislav Hložek a Slávek Vrzal.

Oba pořady, které se překvapivě vyhnuly jakékoliv propagandě, přinášely mladým divákům nejen povedené seriály, ale také podporovaly výuku cizích jazyků. Ve své době neměly konkurenci a jejich sledovanost byla téměř stoprocentní.