Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zpátky do minulosti: Jaké to bylo vyjet na dovolenou mimo Československo?

+ Dalších 11 fotografií
Vzpomínáte někteří z vás, jaké to bylo, když jste chtěli za socialismu vycestovat mimo Československo? Cestování bylo v době minulého režimu opravdu mnohem složitější než dnes. Když chtěli Čechoslováci vyrazit k moři, museli na dovolenou dlouhou dobu šetřit. Co všechno jim komplikovalo dovolenou?

Když jste chtěli ze socialistického Československa vyrazit někam za hranice, nebylo to vůbec nic jednoduchého. Museli jste získat výjezdní doložku, díky které měl režim jistotu, že se vrátíte zase zpátky.

Vybrat destinaci nebylo na druhou stranu nic složitého. Měli jste pouze dvě možnosti. Jugoslávie nebo Bulharsko. Cestovat jste mohli buď autobusem nebo vlakem, ti odvážní vyrazili vlastním automobilem.

Bydlení nebylo zdaleka tak luxusní jako v dnešní době. Bydlelo se na ubytovnách, ve stanech. V hotelích se ubytovávali jen ti nejbohatší, obyčejní lidé si to nemohli dovolit. Pokud vás zajímají další věci, podívejte se na video.

Související články

Další články