Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zpátky do lavic! Od pondělí se vrací do škol žáci po celé republice

Zpátky do lavic! Od pondělí se vrací do škol žáci po celé republice
Zdroj: Pixabay
COVID-19

Školy ve Zlínském a Jihočeském kraji a na Vysočině se v pondělí přidají ke zbývajícím krajům v rotační výuce na 2. stupních základních škol a k plné výuce v mateřských školách. Od pondělí 10. května se obnoví také klinická a praktická výuka všech ročníků vysokých škol, informovalo o výsledcích dnešního jednání vlády ministerstvo školství. Při postupném návratu žáků do škol postupuje ministerstvo regionálně podle počtu nově nakažených na 100 000 obyvatel, v předpovědi musí klesnout pod 100 za posledních sedm dní.

Celostátně je teď v ČR týdenní průměr výskytu koronaviru zhruba 120 případů na 100 000 obyvatel. Školy v Česku se kvůli epidemii zavřely 1. března, výuku na dálku měla většina už řadu týdnů předtím. Prezenčně byly možné individuální konzultace. Od 12. dubna se otevřely školky pro děti zdravotníků a dalších profesí a pro předškoláky. Žáci prvního stupně základních škol se začali střídat po týdnech v rotační výuce. Bez ní se učí školáci z malých škol do 75 dětí a žáci speciálních škol. Od 19. dubna měli žáci druhého stupně a středních škol možnost skupinových konzultací v počtu do šesti dětí. V pondělí 26. dubna se pak obnovila praktická výuka ve středních školách a v posledních ročnících vysokých škol.

Povinné je testování na covid-19. Výjimkou jsou mateřské školy v regionech s nižším výskytem nákazy, kde jsou školky otevřené kompletně. V mateřských školách se nikde nemusí nosit ani roušky či respirátory, které jsou jinak ve vyšších stupních škol rovněž povinné.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy