Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Zoufalý otec závodí s časem: Chce svým sedmi dětem ukázat celý svět, protože všechny téměř jistě oslepnou!

Jimmy a Sherie mají sedm dětí, které trpí strašně vzácnou poruchou.
Nejstarší Samuel (vlevo) už rodinné prokletí pocítil.
Zdroj: archiv

Je jich sedm a jmenují se Samuel (20), Pheonix (17), Flynn (8), Willow (7), Quinn (5), Eli (3) a Jim-Bob, kterému je deset měsíců, a všichni nesou podivnou genetickou mutaci, kterou zdědili po své matce Sherie (37). Vadný gen způsobuje, že se ničí buňky ve zrakovém nervu, a to v drtivé většině případů znamená slepotu okolo jednadvacátého ro­ku.

Nejstarší Samuel už to dobře zná. Dosud se živil jako tesař, ale když před rokem v důsledku nemoci oslepl a přeškolil se na maséra, jeho otec dostal strach, že děsivá nemoc postihne podle prognóz opravdu celou rodinu, a proto se jim teď snaží ukázat co nejvíce krás z celého světa. Aby měly děti, bohužel, alespoň na co vzpomínat.

Jimmy Appleton (39), který pracuje jako stavitel, vydělává jen na to, aby mohl své děti brát, kam si vzpomenou. Rodina proto žije neuvěřitelně bohatým kulturním životem, chodí do muzeí, na koncerty a na výstavy, do cirkusu, do zoo, po památkách, jezdí pravidelně na jednodenní výlety a na krátké dovolenky k moři, kam až jim finance dovolí.

Podle lékařů je vysoká pravděpodobnost, že nakonec oslepnou všechny děti, ač matka, nositelka vadného genu, zůstává relativně v pořádku. Ale u ní se může onemocnění taky projevit, i když klidně až ve středním věku nebo ve stáří. Celá rodina pravidelně dochází k oftalmologovi na vyšetření a každé zhoršení zraku je u Appletonových důvod k panice. Rodiče mají v plánu dát dětem takové vzdělání, aby se jím mohly živit i poté, co je nešťastné prokletí jednoho dne zbaví zraku.

Související články

Další články