Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zoufalý Karlos Vémola: Jeho nebezpečný krokodýl Karel na úprku a dva noví na cestě

Zoufalý Karlos Vémola: Jeho nebezpečný krokodýl Karel na úprku a dva noví na cestě
Zdroj: Archiv Karlos Vémola
+ Další 3 fotografie
Divoký mazlík
Zápasník MMA Karlos Vémola (35) známý svým opulentním životním stylem přiznal, že svého nevyzpytatelného mazlíčka Káju nedokáže udržet doma na uzdě. Ještěr Karel totiž Karlosovi, známému pod přezdívkou Terminátor, utekl.

"Náš Kájínek nám dvakrát zdrhnul," svěřil se Terminátor s trablemi, které provázejí chov krokodýla. Kájínek mu s partnerkouLelou (31) přezdívají právě kvůli jeho tendencím opouštět své vězení. Připomíná jim totiž známého českého recidivistu Jiřího Kajínka (60). Krokodýl Karel je už naštěstí v bezpečí, stejně jako jeho okolí, a Karlos se svěřil, že mu našel nový domov. Zda se Kájínka zbavuje nadobro, nebo jen dočasně, zatím nevíme. O víkendu totiž známému zápasníkovi přivezou rovnou dva nové krokodýly. Ti budou mít dokonce celé čtyři metry!

"Kájínka jsem raději nechtěl nechávat doma, kdyby došlo k nějaké neshodě," dodal zápasník, který by se mezi krokodýly jistě vrhl a vyhrocenou situaci se svými domácími mazlíčky urovnal. Milovník dravé zvěře si nechal postavit soukromou zoo, tzv. Vémoland. V Karlosově sbírce tak kromě krokodýlů mimo jiné nechybí třeba žraloci, muréna, exotické ryby, tygři Elsa a Maruška a pes. Lela Ceterová se navíc nedávno pochlubila i svou velkou želvou, kterou jí zápasník MMA pořídil. Vémoland můžete navštívit i vy, návštěva vás ale bude stát 10 000 korun.

Pokud byste také zatoužili mít doma krokodýla, zaplatíte za něj kolem 12 000 korun. Cena se samozřejmě liší dle váhy a velikosti krokodýla, dospělci stojí mnohem víc a transport je nákladnější. Ve volné přírodě jedí krokodýli hmyz, žabky, jiné druhy ještěrů, ryby a třeba i malé savce. Mláďata doma můžete začít krmit granulemi, později však začnou vyžadovat syrové maso, pravděpodobně je tedy budete muset krmit celými kuřaty a vepřovým masem s kostmi. Za krmení pro krokouše zaplatíte měsíčně kolem 3 000 korun. Dožívat se ale nezvyklí mazlíčci mohou až osmdesáti let. Mnoho krokodýlů své páníčky navíc napadne. "Překousnout lidskou kost pro ně není problém," říká odborník přes plazy Russ Johnson.

Související články

Další články