Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Zoufalství záchranářů: Kvůli vedrům vyjíždějí denně k otravám oxidem uhelnatým

Za posledních devět dní vyjeli záchranáři k sedmnácti případům jen
v Praze, za stejné období loňského roku to byly jen případy dva.
Zdroj: profimedia.cz
Máte doma tzv. karmu nebo průtokový ohřívač vody? V tom případě i pro vás platí výzva záchranářů, kteří kvůli vedrům vyjíždějí k enormnímu počtu otrav oxidem uhelnatým.

Obecně se ví, že k otravám oxidem uhelnatým dochází především v zimě. Nebezpečí přináší i horké počasí, které zpomalí proudění zplodin hoření a škodliviny způsobí velmi vážnou otravu.

Místnost, kde máte karmu, by měla být dobře odvětrávaná. Pokud se naložíte do vany, nechte si pootevřené dveře, světlík nebo okno, čímž účinně zabráníte otravě. Přesto, že bylo vydáno upozornění obyvatelům ČR na nebezpečí otravy oxidem uhelnatým, množství otrav stále stoupá.

V úterý došlo na pražských Vinohradech k hromadné otravě oxidem uhelnatým, který unikl z plynového ohřívače vody. „Resuscitace 24letého muže, který byl v koupelně nalezen v bezvědomí a bez dechu, byla bohužel neúspěšná, pacient následkům otravy podlehl na místě,“ informovala Novinky mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová. Další tři ženy byly převezeny do nemocnice.

Přitom neštěstí se dá naprosto jednoduše zabránit, pořiďte si detektor spalin, můžete ho umístit do jakékoliv místnosti s plynovým spotřebičem. Jejich cena začíná kolem čtyř set, nabádají záchranáři.

Takže až se půjdete dnes zchladit do sprchy, nechte prosím otevřená okna a dveře. Může vám to zachránit život.

Související články

Další články