Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zoufalství pašeračky Terezy se prohlubuje: Naděje na návrat domů komplikuje soud

Zdroj:
+ Další 4 fotografie
beznaděj
Nejslavnější českou pašeračku Terezu Hlůškovou (23) provází v pákistánském vězení smůla. Stále dokola se totiž odkládá projednání jejího případu u tamního soudu. Nejnověji k soudu nedošlo kvůli tomu, že koncipient nepodal žádost o jednání včas. Jak to tak vypadá, Tereza si ve vězení ještě pár měsíců pobude.

Tereza Hlůšková už od září čeká na odvolací soud, který jí byl přislíben už na jaře. Začátkem října se měl již odročený soud konat, ale kvůli nepřítomnosti soudce se jednání neuskutečnilo. Pro Terezu byl dalším záchytným bodem 22. říjen. Kvůli chybě koncipienta se ale termín opět prošvihl. Terezino zoufalství ze zmenšující se naděje na brzký návrat do Čech se tedy prohlubuje.

"Tereza má prostě smůlu," uvedl pákistánský Terezin obhájce tamním médiím. "Pokud soud schválí zrychlené jednání, bude rozhodnuto už brzy. Pokud ne, může to trvat dalších čtyři až pět měsíců," řekl Blesku tamní zpravodaj.

Podle informací Blesku projednává soudkyně daleko starší odvolání, dokonce ještě z roku 2014. Až se všechna odvolání vyřeší, zřejmě se začne projednávat i Terezin případ, který by pak měl přijít na řadu přednostně.

České ministerstvo zahraničních věcí k případu nemá žádné bližší informace.

Česká pašeračka si odpykává v Pákistánu trest odnětí svobody na osm let a osm měsíců za pašování drog.

Související články

Další články