Sex s nezletilými a zneužívání. Takovou má za sebou rapper R. Kelly minulost, a to není všechno. Nyní se na americký server Buzzfeed.com obrátili zoufalí rodiče. Rapper má totiž ve svých dvou nemovitostech v Chicagu a Atlantě držet dohromady 10 žen. Ty jsou součástí jakési sekty. Jejich rodiče si myslí, že jim rapper zabavil mobilní telefony a naprosto je ovládl. „Je to mistr manipulace. Hraje si s nimi jak s loutkami,“ říká jeden z rodičů.

Podle svědectví rapper dívkám nařizuje, kdy se můžou najíst, v kolik hodin půjdou spát a kdy se mohou umýt. Nutí je nosit dlouhé volné sportovní oblečení, aby si jich co nejméně všímali muži, kteří k němu dorazí na návštěvu. Navíc se při příchodu jiného muže musí otočit směrem ke zdi, aby se na něj nemohly dívat. Rodiče jsou zoufalí, protože jejich dcery z rapperova domu nechtějí odejít. Tvrdí, že jsou jedině tam šťastné a R. Kelly je jediný muž, který se o ně v životě dokáže postarat.

„Vypadalo to, jako kdyby se mu podařilo jí kompletně vymýt mozek. Chovala se jako vězeň, všechno dělala zautomatizovaně. Stále jsem ji objímala a říkala, ať jde se mnou, že jí pomůžeme, ale nechtěla,“ popisuje zoufalá matka jedné z dívek.

Mladé ženy jsou u rappera už několik dlouhých měsíců a rodičům se ozvou jenom na svátky, kdy mají zřejmě povolení použít mobilní telefon. Jinak se k nim nehlásí a zůstávají uvnitř. Na procházku můžou jenom pod dohledem a s rapperovým souhlasem.

Ženy mají v domě přísnou hierarchii a nejstarší z nich je 31 let. Té se říká „matka“ a nově příchozí zasvěcuje do rolí. Mj. jim má dokonce říkat, jak nejlépe Kellyho sexuálně uspokojit. Rapper si navíc dívky při sexu natáčí a vyhrožuje, že nahrávky zveřejní.

Rodiče jsou v patové situaci a prosí média o pomoc.