Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Zoufalá výpověď otce zmizelého Tomáše: Prosím, vrať se domů. Nemusíš mít z ničeho strach

Zoufalá výpověď otce zmizelého Tomáše: Prosím, vrať se domů. Nemusíš mít z ničeho strach
Zdroj: Policie ČR / Koláž eXtra.cz
+ Dalších 17 fotografií
Pátrání

Už tři týdny uběhly od záhadného zmizení Tomáše Pospíšila. Patnáctiletý hoch z Brna se vypařil 14. dubna a od té doby o něm nikdo neslyšel, i proto po něm lidé přestali pátrat. Tomášova rodina ale věří, že je chlapec stále naživu, což potvrdil v emotivní výpovědi i jeho otec Radek.

Ačkoliv si řada lidí myslí, že došlo na nejhorší a Tomáš je už po smrti, jeho rodina věří v opak. „Tome, prosím, vrať se domů, všichni na tebe čekáme. Chceme, abys byl doma. Neměj strach, nemusíš mít z ničeho strach…,“ prosil chlapcův otec Radek.

Ten ale pro televizi CNN Prima News uvedl, že nevěří, že by chlapec od rodiny utekl. „Jsme si jisti tím, že pokud by chtěl Tomáš zmizet, tak by to neudělal ten večer. Neměl u sebe mobilní telefon, který ztratil, neměl u sebe bundu ani klíče od domu,“ řekl přesvědčeně Radek.

Zároveň ale také uznal, že ve zmizení pravděpodobně hrála roli droga, kterou chlapec s kamarády požil. „Podle dostupných informací to měl být papírek tripu. Dva jeho kamarádi došli domů, jeden musel být hospitalizován v dětské nemocnici. Pravdou je, že byli všichni dva až tři dny úplně mimo,“ vysvětlil otec zmizelého.

Kamarádi si nic nepamatují

Někteří lidé na sociálních sítích proto věřili, že kamarádi o zmizení Tomáše něco vědí, ale nechtějí to říct. Radek tomu ale nevěří. „Nemyslím si, že by nám jako jeho rodičům něco nechtěli říct. Shodně tvrdí, že si na nic nepamatují. Tomáš mohl být dezorientován, mohl být zraněn,“ řekl zoufalý otec.

V rozhovoru pro televizi zároveň sdělil, že je ve hře varianta únosu, byť připustil, že od případných únosců nedostala rodina žádné podmínky. „Nikdo nás ale nekontaktoval. Pokud by k tomu došlo, tak prosím řekněte vaše požadavky, co po nás chcete, hlavně nám vraťte Tomáše domů,“ vzkázal na závěr Radek.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy