Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Zoufalá slova sestry těžce nemocné Céline Dion: Nemůžeme pro ni najít žádný lék, říká a naznačila konec zpěvaččiny kariéry

Céline Dion
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
zdraví

Kanadská zpěvačka Céline Dion (55) trpí závažným autoimunitním onemocněním. Před několika měsíci jí lékaři diagnostikovali neurologickou chorobu – syndrom ztuhlé osoby, kvůli které zahraniční hvězda trpí bolestivými křečemi, během nichž se z postiženého stane takzvaná "živá socha". Oblíbená zpěvačka byla nucena zrušit své nadcházející celosvětové turné a zdá se, že ji fanoušci na pódiích možná už neuvidí. Nemoc se totiž podle slov rodiny nelepší. „Nemůžeme najít žádný lék, který by fungoval,“ říká zoufale zpěvaččina sestra. 

Ke konci loňského roku oznámila kanadská zpěvačka Céline Dion prostřednictvím sociálních sítí znepokojující zprávu. Zrušila celosvětové turné, v rámci kterého měla zavítat i do Prahy. A oznámila i důvod: trpí neurologickým autoimunitním onemocněním, zvaným stiff person syndrom.

Autorka ústřední písně pro film Titanic (1997) a dalších nezapomenutelných hitů ihned obdržela od fanoušků statisíce vzkazů s podporou. Ty jí dozajista pomohly psychicky, ale nemoc se bohužel nedá vyléčit. Lékaři jen dovedou zmírnit průběh a symptomy. Choroba ovlivňuje pohybové schopnosti natolik, že se během záchvatů stává z člověka živá socha – člověk o sobě ví, ale nemůže ovládat své svaly, jak uvádí CNN.

Stav se nelepší

Od té doby o sobě zpěvačka téměř nedala vědět. Na sociálních sítích je aktivní minimálně, a když už, sdílí pouze příspěvky, na kterých ona sama není vidět. Nyní se k aktuálnímu zdravotnímu stavu vyjádřila její sestra Claudette, jak citoval zahraniční YouTube kanál Entertainment Tonight. „Nemůžeme najít žádný lék, který by fungoval,“ posteskla si Claudette. „Je ale důležité mít naději,“ dodala.

Podle sestry se zpěvačku nyní snaží podpořit především její synové René-Charles a dvojčata Nelson a Eddy. Podle Claudette je pro Céline teď nejdůležitější odpočinek. Jak ale dodala, je reálné, že fanoušci svou ikonu už nikdy neuvidí vystupovat na pódiu.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy