Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zoufalá manželka Marcia Cross slaví 58 let: Rakovinu konečníku považuje za dar

Zdroj: Showpix.cz
+ Další 2 fotografie
výročí
Marcia Cross, známá především jako Bree ze seriálu Zoufalé manželky, slaví 58. narozeniny. Zatímco dnes už znovu hraje a ze všech sil se stará o rodinu, ještě před třemi lety se bála o život - roku 2017 jí byla diagnostikována rakovina konečníku. Tu dle svých slov dnes vidí jako dar.

Herečka Marcia Cross dnes žije spokojeným životem. Herecká kariéra jí skvěle vydělává a doma na ni vždy čeká milující manžel a dvě třináctileté dcery, dvojčata. Není tomu ale zase tak dávno, co se bála, že už na světě dlouho nebude.

Psal se rok 2017, když se hvězda seriálu Zoufalé manželky od svého gynekologa dozvěděla, že má rakovinu konečníku. Nádorové onemocnění u ní způsobil papillomavirus s názvem HPV, který pokud se neléčí, se může změnit v rakovinné buňky. Herečka neměla žádné symptomy, podle kterých by poznala, že je nemocná.

Zákeřnou nemoc se po náročných léčbách podařilo herečce překonat v roce 2018. Od té doby chodí na pravidelné kontroly, aby se ujistila, že se rakovina nevrací. Na celou zkušenost, jakkoliv byla těžká, se zpětně dívá s vděkem.

Rakovina je dar, tvrdí Marcia

Rakovina konečníku je bohužel tabuizované téma, především proto, že se dotýká tak intimní oblasti. Marcia se proto stala jednou z mála tváří, které o této nemoci otevřeně mluví a pomáhá ostatním pacientům, kterým byla diagnostikována. Shoduje se s nimi na tom, že pokud člověk tuto nemoc přežije, vidí ji jako velký dar.

Hereččiny priority a postoje byly po této těžké životní zkoušce změněny. „Všichni máme konečník a je potřeba přestat dělat z jeho onemocnění zakázané téma. Já jsem si díky rakovině uvědomila, jak je důležité lásku rozdávat i dostávat. Vážím si života a faktu, že jsem naživu. Byl to dar,“ popsala Marcia pro magazín People.

Související články

Další články