Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zoufalá manželka Marcia Cross prodělala rakovinu konečníku: Napadl mě stejný virus jako manžela

Zdroj: Profimedia.cz
rakovina
Herečka Marcia Cross (57) se proslavila hlavně díky seriálu Zoufalé manželky. V současné době si prochází dosti nelehkým obdobím. Prodělala rakovinu konečníku a lékaři jsou toho názoru, že nemoc způsobil stejný virus jako před lety rakovinu krku jejího manžela Toma Mahoneyho (60).

„Podle lékařů způsobil mou nemoc zákeřný papillomavirus s názvem HPV. Ten má až sto různých podob. Mezi ty nejnebezpečnější patří asi čtyřicet z nich, jedná se o takzvané genitální druhy, které jsou sexuálně přenosné. Pokud se neléčí, mohou se změnit na rakovinné buňky, což může trvat až deset let. Zpočátku tedy na sobě bohužel několik dlouhých let nic nepoznáte,“ řekla herečka ve středu v pořadu CBS This Morning.

„Neměla jsem žádné symptomy, podle kterých by se dalo usoudit, že nejsem v pořádku. Pak mi jednoho dne při běžné preventivní prohlídce gynekolog oznámil, že jsem nemocná. Byla jsem opravdu v šoku,“ říká herečka.

„Vím, že se lidé stydí o tom mluvit. Zvláště, pokud se jedná o něco tak choulostivého, jako je konečník. Ale pokud máte možná rakovinu, je opravdu něco takového na místě? Přiznávám, že mi také chvíli trvalo, než jsem se o tom dokázala normálně bavit,“ dodává.

Herečce Marcie Cross zjistili lékaři rakovinu v roce 2018, tedy devět let poté co si bojem s rakovinou prošel její manžel Tom Mahoney. Pár se vzal v roce 2006 a v roce 2007 herečka porodila dvojčata. O nemoci jim však neřekli.

„Nemělo by to smysl jim o tom říkat. Holky byly na to obě moc malé a všechno pro ně bylo vlastně normální. Takže by asi stejně nechápaly, co je špatně a co se vlastně děje. Užívaly si naplno života a nemusely se ničím zbytečně trápit. Táta je v pořádku. Je to minulost,“ nechala se slyšet herečka.

Související články

Další články