Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Zoufalá cyklistka Neumanová ukázala realitu olympiády: Nevíme, co s námi bude, zoufá si

Cyklistka Tereza Neumanová.
Zdroj: Se souhlasem T. Neumanové, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Olympiáda 2021

Místo, aby si užívali, že jsou na olympiádě v Tokiu, skončili v malé klaustrofobní místnosti. Čeští cyklisté Tereza Neumanová a Michael Kukrle se museli nechat testovat na přítomnost koronaviru. Neumannová popsala a ukázala místnůstku, která spíš než příjemný pokoj vypadala jako kobka. 

Takovou zkušenost teprve dvaadvacetiletá cyklistka Tereza Neumanová ještě zřejmě nezažila. „Představa a reality olympiády začíná nabírat fakt grády,” napsala ke stories na svůj instagram. Téměř tři a půl hodiny totiž musela strávit v opravdu malé místnosti jen s postelí. „Není to karanténa, ale místnost na PCR test, kde budeme čekat na výsledky tři hodiny a kam nás odvezli na noc tři dny před závodem.“

Ohrožená je celá výprava

Po několika hodinách čekání se nakonec dozvěděla, že je negativní. Z toho jí určitě spadl kámen ze srdce, vzhledem k tomu, kolik českých závodníků se nakazilo. Po příletu do Tokia byli někteří pozitivně testovaní a to ohrozilo celou výpravu. Mezi nimi byl třeba stolní tenista Pavel Širuček, lékař Vlastimil Voráček, trenér plážových voleybalistek Simon Nausch čisvěřenkyně Markéta Sluková.

Cyklistka Neumannová se sledujícím svěřila, že vůbec neví, co s ní a ostatními bude. Za tři dny jí má začínat závod a ona stále neví, jestli se ho zúčastní nebo ne. Pokud se jich nakonec přeci jen zúčastní, tato zkušenost, izolace a také nemožnost tréninku jí k brilantním výsledkům nemusí pomoci.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy