Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zoo v ohrožení: Nejsou peníze na žrádlo, zvířata se budou asi muset pojídat navzájem

Domácí mazlíček?
Zdroj: facebook.com
koronavirus
Pandemie koronaviru zasáhla nejenom lidi po celém světě, ale také zvířata. V Neumünsteru ředitelka místní zoo sdělila, že už mají seznamy zvířat, která budou muset být utracena. Lidé jsou v karanténě a do zoo nechodí, tím pádem se zařízení pro zvířata potýkají s velkým nedostatkem prostředků. Stanice BBC dodala, že by se jedněmi zvířaty nakrmila druhá.

„Vytvořili jsme seznam zvířat, která se utratí jako první,“ sdělila ředitelka neumünsterské zoo Verena Kaspariová s tím, že některá zvířata spořádají denně velkou spoustu jídla, na které jim dochází finanční prostředky.

„Jestliže na to dojde, uděláme radši euthanasii zvířat, než bychom je nechali vyhladovět. V nejhorším bychom některými zvířaty nakrmili další," řekla s tím, že obětovat zvířata proto, aby ostatní přežila, je až krajní řešení.

Problémy má i berlínská zoo, ve které se narodila mláďata pandy. „Neustále myslíme na to, že by je měli návštěvníci sledovat naživo. Nechceme, aby malé pandy vyrostly do doby, než zase otevřeme.“

Odborníci se také shodují na tom, že některým zvířatům chybí kontakt s lidmi. „Zejména opice milují sledovat lidi, kteří jim v této situaci chybí."

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy