Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Zoo Praha zahájila hlavní sezonu: Můžete se těšit na spoustu novinek!

+ Další 3 fotografie
Slavnostní zahájení
Letošní zahájení hlavní sezony v pražské zoo se koná ve velkém stylu. Pro návštěvníky je připraven kromě otvírání nových expozic i bohatý doprovodný program. Toho se zúčastnila i řada významných hostů včetně herce Ondřeje Sokola či úspěšných účastníků soutěže StarDance Jitky Schneiderové a Jiřího Dvořáka.

Od 13 hodin probíhá slavnostní otevření nového objektu velkokapacitních toalet v dolní části zoo a trvalé expozice koprolitů a odlitků trusu, která je součástí stavby. Na pódiu za expozicí lachtanů jihoafrických má proběhnout také křest rozšířeného vydání knihy Atlas trusu. Program uzavře v 15 hodin vernisáž výstavy Orlí lovci.

V Zoo Praha žije 4 600 zvířat náležejících k 680 druhům. Na 58 hektarech můžete projít 12 unikátních pavilonů a více než 150 expozic. Děti potěší Rezervace Bororo, rozhledna Obora, lanovka, tramvajka, vláček, brouzdaliště i Dětská zoo.

Pýchou pražské zoo je Údolí slonů, ve kterém mohou návštěvníci sledovat početné stádo slonů indických. Výjimečné je také Velemlokárium, ve kterém lze spatřit největší obojživelníky světa – kriticky ohrožené velemloky čínské – a za pozornost stojí Africký dům s přilehlou rozlehlou loukou obývanou stády antilop a žiraf.

Zoo Praha však nabízí i další poutavá místa. Mezi nimi například Pavilon goril s jedinou rozmnožující se skupinou goril v ČR, Čambal představující jedny z nejohroženějších krokodýlů světa – gaviály, nebo obří skleník s ukázkou jihovýchodoasij­ského deštného lesa a jeho obyvatel – pavilon Indonéská džungle.

Zoologickou zahradu v Troji můžete navštívit každý den od 9 hodin. V dubnu a květnu má zahrada otevřeno do 18 hodin, přes letní měsíce ještě o hodinu déle.

Mohlo by vás zajímat

Další články