Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

ZOO, kde se můžete mazlit se šelmami: Malá holčička drbe medvěda a další neuvěřitelné foto!

Chcete si pohladit medvěda? Navštivte ZOO Lujan.
Zdroj: profimedia.cz

Milovníci adrenalinové zábavy jsou nadšeni, slabší povahy upadají do mdlob. Zatímco ve většině zoologických zahrad sledujete divoká zvířata přes mříže či skleněné tabule a nesmíte se k nim přiblížit, v argentinské ZOO Lujan vás klidně nechají ručně nakrmit medvěda.

ZOO byla otevřena v roce 1994 a dosud v ní nedošlo k žádnému incidentu. Jinak řečeno – nebezpečné dravé šelmy zatím žádného návštěvníka nesežraly, nezmrzačily, ba dokonce ani nezranily. Jak je to možné? O této otázce se vedou zuřivé diskuse. Zatímco někteří jedinci tvrdí, že zvířata jsou udržována pod vlivem drog, vedení ZOO to rozhodně popírá. Prý úplně stačí, když si každé mládě už od narození zvyká na lidskou přítomnost. Že by terapie typu „člověk je přítel, ne jídlo!“…?

Podle dostupných informací má ZOO momentálně přes 50 lvů afrických, 20 bengálských tygrů, 12 horských lvů a asi 50 jihoamerických druhů opic. Samozřejmě nechybí ani rozsáhlá expozice plazů a ptáků. S kolika zvířaty celkem se můžete v případě zájmu pomazlit, to bohužel nevíme.

Fotografie zachycující malé dítě, co si hraje si mezi lvíčaty, či ženu, která škrábe na břichu obrovského tygra, však dávají tušit, že případná návštěva ZOO Lujan se pro vás jistě stane nezapomenutelným zážitkem.

Související články

Další články