Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Žongly, tataráček i marný Stramaccioni: Na které trenéry fotbalová liga nikdy nezapomene?

Žongly, tataráček i marný Stramaccioni: Na které trenéry fotbalová liga nikdy nezapomene?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
LEGENDY
Být fotbalovým trenérem, to je hodně rizikové povolání. A v české Fortuna lize to platí obzvlášť. Řada trenérů se totiž na svých postech dlouho neudrží a často se z nich stanou nenáviděné osoby. Fanoušci Plzně dlouhá léta milovali Pavla Vrbu, ve Slavii má zase výjimečné postavení Jindřich Trpišovský a Spartu náramně zvedl Václav Kotal. Na další trenéry se ale bude vzpomínat i z jiných důvodů. O kom je řeč?

Alex Pastoor

Českou ligou prošlo už několik zahraničních trenérů. Většinou to byli Slováci, fanoušci Slavie ale mají v živé paměti také Alexe Pastoora. Třiapadesátiletý rodák z Amsterdamu přišel do Edenu v březnu roku 2014, ale ještě před koncem sezony oznámil, že poté odejde do Alkmaaru. Úkol ve Slavii však splnil – dovedl ji totiž k záchraně mezi elitou. Ovšem k záchraně velmi utrápené.

Vlastimil Petržela

Během své trenérské kariéry vedl Slavii, Spartu či Baník. Několik let stál také na lavičce ruského Petrohradu a stihl si získat velký trenérský kredit. Sedmašedesátiletý Vlastimil Petržela se ale proslavil také svými ostrými komentáři a problémy v osobním životě. Byl závislý na prášcích i na ruletě, na které protočil spoustu peněz. Ze své závislosti se ale později vyléčil.

Petr Rada

Hledáte pořádného bouřliváka, který vás vždy něčím dostane? U Petra Rady se nezklamete. Bývalý kouč české reprezentace, u které víceméně pohořel, už vedl Teplice, Liberec nebo třeba Spartu. Od roku 2018 je v Jablonci, kde už několikrát přesvědčil, že je velmi kvalitním trenérem. Během zápasů, nebo taky po nich, se ale dvaašedesátiletý Rada často neudrží. Pamatujete na jeho žongly?

František Straka

Nejdelší část své hráčské kariéry spojil se Spartou, kde později působil taky jako trenér. Jenže poté udělal něco, co se neodpouští – dvaašedesátiletý František Straka převzal Slavii a pořádně to schytal z obou stran. V Edenu dlouho nevydržel, působil taky v Egyptě, Řecku nebo na Slovensku. Loni ho vyhodili z Karviné a před pár dny známý motivátor a fotbalový nadšenec usedl na lavičku druholigového Třince. Zafunguje jeho pověstný tataráček?

Andrea Stramaccioni

Psal se rok 2017, když se Andrea Stramaccioni stal trenérem Sparty. Na Letnou přišel se zkušenostmi z Interu Milán nebo Panathinaikosu a sparťanský boss Daniel Křetínský mu hodně důvěřoval. Stramaccioni tak s chutí začal rozhazovat miliony, do Prahy přivedl několik drahých cizinců, jenže očekávaný výsledek se nedostavil. Sparta byla všem pro smích a Stramaccioni, který o fotbale vždy uměl moc dobře mluvit, na Letné nedokončil ani svou první sezonu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy