Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Žonglér Ferdinand Berousek je po smrti: Syn Mario poslal cirkusákovi vzkaz do nebe

Žonglér Ferdinand Berousek je po smrti: Syn Mario poslal cirkusákovi vzkaz do nebe
Zdroj: Archiv Mario Berousek / koláž eXtra
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
úmrtí
Ve věku 73 let zemřel Ferdinand Berousek, známý artista a žonglér. Podle smutečního oznámení ke smrti došlo 22. března 2021. Pohřeb se bude konec na konci tohoto měsíce. Na smrt cirkusáka upozornil jeho syn Mario Berousek, který mu poslal dojemný vzkaz do nebe spolu s obrovským vděkem.

"Velká osobnost z naší rodiny nás opustila. Všem drahým žonglérům a fanouškům cirkusu... Je pro mě těžké sdělit, že můj otec včera (v pondělí) zemřel. Byl to můj jediný učitel a moc mi chybí, chci mu poděkovat za všechno, co mě naučil. Jeho láska a vášeň pro žonglování byla obrovská a jsem vděčný, že to předal mně. Já a další generace, mé děti, budou kráčet v jeho stopách. Díky ti za všechno, tati! Navždy budeš po mém boku, nikdy na tebe nezapomeneme a navždy zůstaneš v našich srdcích," napsal srdceryvný vzkaz otci do nebe Mario Berousek.

"Děkujeme Fakultní nemocnici Bulovka za pečlivou a profesionální péči o mého otce," vychválil nemocnici syn Ferdinanda Berouska Mario. Pohřeb se bude konat 30. března. Známý cirkusák podle Blesku podlehl zákeřnému koronaviru a před časem navíc prodělal mrtvici.

Truchlí po něm sedm vnoučat

Zlínský rodák Ferdinand Berousek se stal artistou už v 16 letech. Velkým rozjezdem byla skupina Albatros, kde byl chytačem na pevných hrazdách ve vzduchu - chytal různé akrobaty po saltech a házel je zpět. Pak pod uměleckým jménem vystupoval spolu se svou rodinou Berouskových už na létajících hrazdách, stále jako chytač. V roce 1974 založil žonglérskou skupinu Fredys, kde vystupovali i synové Mario a Robert. Se žonglérstvím pak skončil v roce 1997, ale nadále trénoval své příbuzné. Maria začal učit už, když synovi bylo 9 let. Dodnes je znám v celé Evropě.

V roce 1974 si vzal Soňu, se kterou měl syny Maria a Roberta. Ti mu dali vnoučata Sharon, Vanessu, Nicole, Priscillu, Maria, Saru a Itala. A všechna vnoučata jdou ve stopách jejich dědečka Ferdinanda a věnují se žonglování. Například Vanessa s Nicole, Priscillou a Mariem začali s vystupováním už minulý rok.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy