Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zombie droga zabíjela v Ostravě! Muži (†32) nebylo pomoci, druhý bojuje o život

Zdroj: Facebook.com
Dvaatřicetiletý muž v Ostravě v pondělí zemřel poté, co požil syntetický canabinoid. S o čtyři roky starším kamarádem si k látce, která má podobné účinky jako marihuana, dopřávali nemalé množství alkoholu. Druhý muž skončil v nemocnici a bojuje o život. Odborníci se bojí, že jde o první fatální následky konzumace zombie drogy v Česku.

Náhražka marihuany v pondělí zabíjela v Ostravě. Dva muži si syntetický canabinoid dopřávali spolu s alkoholem. V centru slezské metropole je našli policisté.

„Dvaatřicetiletého muže nalezli bez známek života. Zahájili nepřímou srdeční masáž, ve snaze o záchranu poté pokračovali přivolaní záchranáři,“ sdělil krajský mluvčí záchranářů Lukáš Humpl webu idnes.cz. Ani po hodině se ho však nepodařilo oživit.

Starší z mužů momentálně bojuje o život v Městské nemocnici v Ostravě. Jeho stav je velmi vážný. Lékaři museli ošetřit i patnáctiletého chlapce, jenž byl dezorientován a měl halucinace. Zatím se neví, zda kouřil stejnou látku.

Syntetický canabinoid je sušená rostlinná hmota. Dá se snadno zaměnit s nadrceným konopím nebo rostlinným kořením. Právě v kombinaci s alkoholem může zabíjet.

Související články

Další články