Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Žokej Bartoš svedl tragédii na zesnulého koně. Češi mu vzkazují: Za jeho smrt můžeš ty!

+ Dalších 5 fotografií
Velký Taxisův příkop bývá odborníky často označován za největší překážku Velké pardubické. Letos při jeho zdolávání zemřel kůň Vicody, před čtyřmi lety to byla zase klisna Zulejka. Zvláštní je, že v obou případech u toho byl žokej Josef Bartoš, který teď po tragédií za viníka označil právě zesnulého koně. Někteří čeští diskutéři jsou z jeho pohlášení dost rozčarovaní. Co mu vzkazují?

Na letošní Velké pardubické zmíněný Taxisův příkov nezvládli celkem tři koně: Ter Mill, Templář a Vicody . Poslední jmenovaný na následky zranění bohužel zemřel.

Žokej, který na Vicodym jel, označil krátce po ostře sledovaném dostihu za viníka tragédie svého koně.

„Bohužel udělal chybu, skočil skok strašně nízko a dopadl na hranu. Jeho skok neměl ideální křivku, jak by to mělo být. Do skoku bylo všechno naprosto v pořádku, ale potom už si nic nepamatuji, byl jsem chvíli mimo,“ řekl pro iSport.cz žokej Josef Bartoš, který byl ze smrti svého koně hodně otřesený.

Mnoho diskutérů na internetu se pozastavuje nad tím, že před čtyřmi lety nezvládla Taxisův příkop klisna Zulejka, na které i tehdy jel Josef Bartoš.

Zmíněný žokej tak na Taxisově příkopu „pohřbil“ už dva své koně. Tady něco nehraje, říkají si někteří.

„Kdysi říkal Váňa (nejslavnější český žokej Josef Váňa, pozn. red.), že záleží především na žokejovi, jak koně na překážku navede,“ míní například paní Eva, se kterou souhlasí několik dalších lidí.

„Žokej nese vinu,“ přilévá olej do ohně diskutérka Lena.

Jsou samozřejmě ale i tací, kteří s žokejem soucítí a jeho jako viníka tragédie nepovažují. Někteří například navrhují zrušení nebezpečného Taxisova příkopu, kde od roku 1927 zahynulo už dvacet pět koní.

Související články

Další články