Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Znovu se dere na výsluní: Mike Tyson slaví 54 let, připomeňte si jeho největší skandály

Znovu se dere na výsluní: Mike Tyson slaví 54 let, připomeňte si jeho největší skandály
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
hříšník
Bývalý profesionální boxer Mike Tyson, který se nyní znovu dere na zápasnické výsluní, slaví 54. narozeniny. Ačkoliv dnes už žije poměrně spořádaným životem, dlouhá léta něco provedl všude, kde se objevil. Připomeňte si jeho největší skandály.

Boxer Mike Tyson se narodil 30. června 1966 v Brooklynu. Má staršího bratra a míval i sestru, ta ale v roce 1991 v pouhých 25 letech zemřela na infarkt. Jeho otec Jimmy Kirkpatrick opustil jeho rodinu v roce 1968, od té doby žil jen se svou matkou. Ta byla závislá na alkoholu.

Už v dětství byl Tyson obklopen zločinem. Poprvé se popral už jako malý chlapec, a když mu bylo 13, měl na kontě už 38 zatčení za různé kriminální činy, od pouličních šarvátek po drobné krádeže. Jeho povahu nezměnily ani kariérní úspěchy v boxu, v němž se stal profesionálem roku 1985.

Skandály Mika Tysona

Jméno Mike Tyson plnilo média dlouhé roky. Slavný boxer a příležitostný herec má na kontě užívání drog, znásilnění osmnáctileté dívky a při vyslovení jeho jména se i těm, kteří box nikdy nesledovali, vybaví incident, kdy při zápasu s ním Evander Holyfield přišel o kus ucha.

Sám Tyson přiznal, že v jistém období života rozhazoval peníze a byl závislý na sexu. Svým známým a přátelům sváděl přítelkyně, sestry, tetičky i matky. „Chodil jsem s prostitutkou, pořádal jsem orgie, bylo to šílené,“ napsal boxer ve své biografii.

Psal se rok 1992, když byl Tyson odsouzen k 6 letům ve vězení za znásilnění osmnáctileté Desiree Washington. Té musel zaplatit i 30 tisíc dolarů odškodného. Z vězení se dostal o 3 a půl roku později, propuštěn byl za dobré chování.

V roce 1997 se Mike Tyson proslavil kvůli tomu, že při zápasu s Evanderem Holyfieldem svému soupeři ukousl část ucha. To vedlo k jeho diskvalifikaci a rovněž k odebrání boxerské licence, která mu ale po čase byla znovu obnovena. Proto se Mike nyní snaží znovu vrátit na výsluní a ukázat, že v ringu nemá konkurenci. Kariéru chtěl přitom původně na hřebík definitivně pověsit už v roce 2005.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy