Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zničující utrpení Clouseaua z Růžového pantera: 8 infarktů při sexu, drogy a deprese

Zdroj: oficiální zdroj
+ Dalších 6 fotografií
Nečekané
Na stříbrném plátně zbožňovaný komik, v soukromí depresemi zmítaný chudák s pocity méněcennosti. Peter Sellers (†54), představitel inspektora Clouseaua z Růžového pantera, se ke smrti bez nadsázky protrpěl. Snad největším peklem si britský herec procházel během sexuálních hrátek.

Peter Sellers (†54) se narodil 8. září 1925 do umělecké rodiny a zděděný talent se projevil záhy. Už v pětadvaceti letech si zahrál v prvním celovečerním filmu Černá růže. Nejvíc ho ale proslavila role inspektora Clouseaua v Růžovém panterovi z roku 1968.

Byla to právě sláva, která Sellerse v soukromí ničila. Trpěl silnými depresemi, které zaháněl alkoholem a drogami. Při sexu zase pociťoval méněcennost a pro tu si rovněž našel řešení v prášcích.

Druhé manželství s o sedmnáct let mladší herečkou Britt Ekland (76), kterou si vzal po pouhých deset dnech známosti, ho téměř stálo život. Jedné dubnové noci roku 1964 se nadopoval prášky na posílení erekce a šli na věc. Nečekal ho ale skvělý sex, nýbrž osm infarktů za pouhé tři hodiny. Zotavoval se rok, během kterého vyprávěl o andělech, s nimiž prý během infarktů promlouval.

Jenže Sellers se ani trochu nepoučil. Po zpackaném manželství s modelkou Mirandou Quarry (72) si v 51 letech si vzal herečku Lynne Frederick (†39), jež byla pro změnu mladší o 29 let. I radovánky s Lynne mu přinesly sérii infarktů, po které mu lékaři voperovali kardiostimulátor.

Ani medicína však není všemocná a přístroj Sellerse nezachránil. Růžový panter zemřel 24. července 1980, pouhé dva dny po poslední srdeční příhodě. Postihla ho v londýnském hotelu Dorchester.

Související články

Další články