Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zničená hříva i nominace na Zlatou malinu: Milla Jovovich si v Pátém elementu prošla peklem

Zničená hříva i nominace na Zlatou malinu: Milla Jovovich si v Pátém elementu prošla peklem
Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
zajímavosti
Film Pátý element je sice z roku 1997, ale fanoušky si nachází dodnes. Křehká Milla Jovovich, která musí zachránit svět a potřebuje s tím pomoct od taxikáře Bruce Willise to ale neměla při a po natáčení vůbec jednoduché. Co se dělo v zákulisí tohoto skvělého filmu?

1. Milla a její vlasy

Milla Jovovich si zahrála mimozemšťanku Leeloo. Ta se pyšní ostře zrzavou hřívou. A modelka Milla do toho šla naplno a vlasy si odbarvila. Jenomže neustálé barvení a úpravy se jí staly osudnými. Vlasy si totálně zničila a už v půlce filmu si nasadila paruku.

2. Tajemný jazyk

Krásná Leeloo přichází z planety, která má vlastní jazyk. Na Zemi jí ale nikdo nerozumí. Tento jazyk si herečka vymyslela s režisérem Lucem Bessonem. Má zhruba 400 slov a na konci natáčení si už mezi sebou takto s klidem povídali.

3. Módní masturbace Jeana-Paula Gaultiera

Nejznámější je „páskovaný“ model, který byl vytvořen pro Leeloo, ale návrhář nakonec navrhl pro film přes 900 futuristických modelů!

4. Co a jak zpívala diva v opeře?

Jedna z nejsilnějších scén filmu. Diva Plavalaguna zpívá dojatým divákům, zatím Leeloo se musí porvat s hordou zlounů. Árie „Il dolce suono“ je z opery Lucia di Lammermoor od Gaetana Donizettiho a nazpívala ji zpěvačka Inva Mula. Rychlejší část písně složil Eric Serra. Jenomže zpěvačka prohlásila, že je pro člověka nemožné takto rychle měnit hlas. A tak byly jednotlivé části natočeny zvlášť a poté sestříhány do jednoho celku.

5. Nejhorší role

I když si fanoušci Millu zamilovali a ona se ukázala v několika pokračováních filmů Resident Evil, kde zabíjela zombíky, tak se kritikům její výkon nelíbil. A to tak moc, že ji nominovali na cenu Zlatá malina za nejhorší herečku roku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy