Kultovní slovenská kapela Čisté tvary ukázala světu nový videoklip. Z jejich skladby s názvem Zemi nás chce čistých, doslova mrazí. Hlavní postavu si v něm totiž zahrál muž, který by si okamžitě vystřihl roli ve filmu Kráska a zvíře.

Hlavní hvězda celého hororového videoklipu, třicetiletý anglický herec Adam Pearson, totiž trpí velmi vzácnou chorobou, neurofibromatózou. Jeho obličej je celý znetvořený. I přes to, jak vypadá, se dříve objevil i po boku krásné Scarlett Johansson ve filmu Pod kůží (Under the Skin, 2013).

Po tom, co tento film viděl režisér Andrej Kolenčík, oslovil hned Adamova agenta. Ten viděl natáčení ale spíše skepticky, videoklip je totiž nízkorozpočtový a natáčel se na Slovensku a ve velkých mrazech. Všichni si mysleli, že Adam tuto nabídku nepřijme a z Anglie se mu na Slovensko nebude chtít. O to byl režisér překvapenější, když na jeho nabídku herec přikývl.

Spolupráci s Pearsonem si všichni moc pochvalovali. Byli překvapeni jak je skromný a má smysl pro humor. Otázka peněz pro něj nehrála vůbec žádnou roli. Tenhle kluk, kterému se v dětství smáli, si jde za svým snem.

Adamovi se jednoduše tak moc líbila představa polibku od krásné slovenské dívky na závěr videoklipu, že se prostě rozhodl přijet. Videoklip se natáčel v únoru a to pouze dva dny. Exteriérové záběry vznikly blízko Malacek a interiér se natáčel v jedné z bratislavských galerií. Spolupráce s Adamem Pearsonem byla pro všechny obrovských zážitkem.