Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Znáte tajemství této archivní fotky? Dva její členové se nyní rozhodli, že udělají nečekaný krok!

Na fotce je skupina Lucie v původním složení P.B.CH., Robert Kodym, David
Koller, Tomáš Waschinger, Petr Franc a Michal Dvořák. Franc a Washinger
mají nyní kapelu Všichni svatí a ta 15.4. na koncerte Basikové v Lucerně
pokřtí své první album.

Jejich jména veřejnost zatím příliš nezná, mezi hvězdami českého šoubyznysu jsou ale provařenými a uznávanými osobnostmi.

Hitmaker Petra Muka, zakladatelé Lucie, bubeník Ilony Csákové a basák z Tiché Dohody se po letech v ústraní rozhodli rozjet vlastní projekt – kapelu Všichni Svatí. Že patří mezi hudební klasiky, o tom svědčí i jejich první singl ze stejnojmenného alba Vytáhni mě z davu, který se pár dní po natočení stává hitem na českých rádiích.

Jejich cédéčko má navíc „porodníky“, které by jim mohly závidět největší světové hvězdy. Producentem byl totiž Steve Bush, který spolupracoval s Peterem Gabrielem, Ronniem Woodem z Rolling Stones nebo britskými Stereophonics! O zvuk se staral držitel několika cen Grammy Bob Ludwig, jehož služby využívali např. Nirvana, Bruce Springsteen nebo Paul McCartney.

V 80. letech Petr Franc a Tomáš Waschinger vymysleli projekt s tehdy ještě neznámými muzikanty P.B.CH. a Robertem Kodymem – založili skupinu Lucie. I díky nim známe velké hity z alb, jako jsou Pár fíglů. Tomáš později působil také jako bubeník v kapele Amsterdam Ilony Csákové.

Ani ostatní dva členové kapely nejsou na české hudební scéně žádnými nováčky. Basák skupiny Všichni Svatí Marek Čmejla působil ve skupině Tichá Dohoda a kytarista a zpěvák Petr Váňa byl jedním ze zakladatelů kapely Vanastovi Vjecy. Z ní později P.B.CH. a Robert Kodym udělali novou variantu Wanastowi Vjecy, z nichž později P.B.CH. s Robertem Kodymem vytvořili WV.

Související články

Další články