Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Znáte ji? Policie zveřejnila podobiznu ženy, kterou někdo v Praze zabil a rozčtvrtil!

Zdroj: Policie ČR
KRIMI
Kriminalisté se už sedm let snaží identifikovat ženu, jejíž ostatky byly nalezeny v letech 2011 až 2013 na různých místech v Praze. O koho šlo? Znáte ji?

Pražští kriminalisté se už od prosince 2011 snaží identifikovat totožnost ženy, jejíž ostatky se našly v různých částech Prahy Její ruce nalezli v Kunratickém potoce, lesoparku na Krejcárku torzo. Začátkem roku 2012 v lednu nalezli bezdomovci v Karlíně ženskou hlavu a v dubnu 2013 nalezli nohy v Hloubětíně v bývalé chatkové oblasti. Ženě bylo 40-45 let, měřila 175 cm a měla blond světlé vlasy.

"Detektivové zadali znalecké expertizy, na kterých se podíleli jak tuzemští, tak i zahraniční odborníci. Stěžejní byla sklovina zubů zavražděné ženy. Z odebraných vzorků provedli analýzu izotopů uhlíku a dusíku specialisté v Centru pro aplikovaná izotopová studia Georgijské univerzity v USA v úzké spolupráci se specialistkou Antropologického ústavu v Brně," řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan pro tn.cz.

"Do prošetřování kriminalisté zapojili také odborníka na 3D modely, který je ve svém oboru absolutní špičkou. To, že se jedná o specialistu, dokládá i fakt, že vytvořil již řadu podobenek různých panovníků pro nejedno světoznámé muzeum," doplnil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Žena měla být původem z oblasti severozápadní Ukrajiny a jihovýchodního Polska, kde žila téměř celý svůj život. V České republice, konkrétně v Praze, měla žít pouze půl roku, než byla zabita.

Související články

Další články