Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Znáte jednoduchý způsob, jak můžete pomocí iPhonu snadno „ukrást“ PIN kód ke kterékoliv kreditce?!

Možná si myslíte, že pro bezpečí svého účtu děláte maximum. Podívejte se, jak draze vás může ale přijít třeba nákup obyčejného trička! Celé úspory...

Moderní technologie nám život v mnohém usnadňují, ale v jiných ohledech nám jej také extrémně komplikují.

Sympaťák Mark Rober vysvětluje, jak snadno můžeme přijít i o to nejcennější, co máme, o veškeré úspory na svém účtu, své kolo, byt nebo cokoliv, co „bezpečně“ kódujeme.

Stačí k tomu chytrý kryt na mobilní telefon, díky kterému můžete vidět i to, co jiným zůstává skryto. Celkem nenápadný obal dokáže totiž chytré telefony iPhone 5 a iPhone 5S proměnit na termokamery.

Kolik profesionální zlodějíček na základní výbavičku potřebuje? Cca 7 tisíc korun.

Mark ve videu vysvětluje, jak je snadné PIN kód podle teplotní stopy z prstů získat, ale také to, jak se této krádeži účinně bránit.

Stačí, abyste svou teplotní stopu smazali dalším dotykem prstů.

Až napříště vyťukáte u pokladny, bankomatu nebo na dveřích bezpečnostní kód, dotkněte se následně i všech dalších tlačítek.

A rada na závěr? Pokud i vy patříte ke skupině lidí, jejichž pin se skládá z číslic 1–2–3–4–5, dejte si tu práci a vymyslete něco sofistikovanějšího.

Ať si zloději alespoň trochu namáhají mozek kombinatorikou!

Mohlo by vás zajímat

Další články