Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Znásilnění muslimky Ježíšem vyvolalo v Brně bouři: Česká vlajka v pochvě herečky a zásah policie

Slušní lidé uspořádali na Zelném trhu protest, pronikli i do divadla.
Brno je opět v něčem unikátní! Divadelní inscenace, v níž Ježíš Kristus znásilňuje muslimku, strhla lavinu kritiky už dřív. V sobotu tomu ale herečka nasadila korunu tím, že si z pochvy vytáhla českou vlajku. Před divadlem Husa na provázku i v něm se konal protest, který svolalo hnutí Slušní lidé. Musela zasahovat policie.

Divadelní hra, ve které Ježíš Kristus znásilňuje muslimku, se nesetkala u všech s pochopením. Odpůrci inscenace proto v sobotu protestovali na brněnském Zelném trhu. Akci svolalo hnutí Slušní lidé, jež v minulosti opakovaně vystupovalo proti uprchlíkům a multikulturalismu, a politik Miroslav Sládek.

Dav lidí dorazil na místo už odpoledne. Začátek představení ve večerních hodinách se však už neobešel bez potíží. Někteří členové hnutí se pokusili zabránit ostatním divákům ve vstupu do divadla. Na třicet z nich potom sedělo se zakoupenými vstupenkami v samotném sále.

Jelikož antikonfliktní tým, který byl přítomen od počátku protestu, neuspěl ve snaze navázat dialog, musela být nakonec přivolána policie. Ta uzavřela celou ulici.

Slušní lidé museli okolo osmé hodiny divadlo opustit, když se pokusili představení přerušit vstupem na jeviště. Protestovali proti jedné z muslimských hereček, která si z pochvy vytáhla českou vlajku. „Jste rádi, že vedení města a divadlo z našich peněz platí hru, kde se z přirození vytahuje česká vlajka? My se za to stydíme,“ uvedlo pak hnutí na Facebooku.

Protestu se účastnili i křesťané, kteří byli později ze sálu rovněž vykázáni. „Je to neskutečné, brutální. Uráží to nejenom náboženství, ale celou Českou republiku,“ rozčilovala se před divadlem žena, kterou z něj vyvedli.

Mohlo by vás zajímat

Další články