Divadelní hra, ve které Ježíš Kristus znásilňuje muslimku, se nesetkala u všech s pochopením. Odpůrci inscenace proto v sobotu protestovali na brněnském Zelném trhu. Akci svolalo hnutí Slušní lidé, jež v minulosti opakovaně vystupovalo proti uprchlíkům a multikulturalismu, a politik Miroslav Sládek.

Dav lidí dorazil na místo už odpoledne. Začátek představení ve večerních hodinách se však už neobešel bez potíží. Někteří členové hnutí se pokusili zabránit ostatním divákům ve vstupu do divadla. Na třicet z nich potom sedělo se zakoupenými vstupenkami v samotném sále.

Jelikož antikonfliktní tým, který byl přítomen od počátku protestu, neuspěl ve snaze navázat dialog, musela být nakonec přivolána policie. Ta uzavřela celou ulici.

Slušní lidé museli okolo osmé hodiny divadlo opustit, když se pokusili představení přerušit vstupem na jeviště. Protestovali proti jedné z muslimských hereček, která si z pochvy vytáhla českou vlajku. „Jste rádi, že vedení města a divadlo z našich peněz platí hru, kde se z přirození vytahuje česká vlajka? My se za to stydíme,“ uvedlo pak hnutí na Facebooku.

Protestu se účastnili i křesťané, kteří byli později ze sálu rovněž vykázáni. „Je to neskutečné, brutální. Uráží to nejenom náboženství, ale celou Českou republiku,“ rozčilovala se před divadlem žena, kterou z něj vyvedli.