Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Znásilnění, hlad a mrtvola pod schody: Blázinec Trans-Allegheny byl dějištěm nepředstavitelného trýznění

Blázinec Trans-Allegheny byl dějištěm nepředstavitelného trýznění
Zdroj: profimedia
záhady a tajemno

Hluboko v srdci Západní Virginie, obklopené rozsáhlými pozemky a zelenými trávníky, je krásná budova s ​​vysokou věží uprostřed. Malebně vypadající stavba bývala útočištěm pro duševně choré. Někteří pacienti podle webu bestglitz.com blázinec Trans-Allegheny neopustili ani po smrti.

Budova blázince nebyla vždy strašidelným místem. Ve druhé polovině 19. století byla útočištěm pro ty, kteří trpěli duševními chorobami. Bývalou Westonskou státní nemocnici pro šílené měl na starosti lékař a obhájce duševně nemocných Thomas Story Kirkbirde.

Ze začátku mělo sanatorium hostit 250 pacientů, z nich každý měl nárok na vlastní pokoj s velkými okny, díky nimž měli pacienti dostatek přirozeného světla a čerstvého vzduchu. Architekt navrhl budovu tak, aby byla co nejvíce soběstačná. Uvnitř areálu se nacházela farma, mlékárna, vodárna, plynovody i hřbitov.

Násilí, hlad a vražda

Po roce 1881 však došlo ke zlomu. Do sanatoria přijíždělo stále více a více pacientů. Z poklidného blázince se tak postupně stávalo místo plné hrůz. Komfort pacientů šel stranou. Na pokoji někdy bylo až pět nemocných najednou, kteří trpěli hlady, protože místní farma a mlékárna nestačily vyrábět dostatečné množství jídla.

Hlad, špatné podmínky a chorá mysl zapříčinily chaos a násilí. Pacienti se nebáli útočit na personál, došlo k několika znásilněním sester a dokonce i k vraždě. Jednu z pečovatelek našli lékaři pod schodištěm, které nikdo nevyužíval.

Už tak neúnosná situace vyvrcholila v padesátých letech minulého století, kdy byla původní kapacita překročena téměř desetinásobně. Jedním z pacientů byl i Charles Manson. O sanatorium se začaly starat místní úřady. Když do budovy vstoupily, nevěřily svým očím.

Křik a agresivní duch

Personál byl na pokraji sil, pacienti spali všude – v mrazírnách, v koupelnách a ti nejméně zvladatelní v klecích. Hygienické podmínky byly mizerné, koupelny byly špinavé od fekálií, přes kdysi krásná okna bylo sotva vidět. Budova byla uzavřena roku 1994. Dodnes najdete v pokojích lékařské vybavení a chodby plné invalidních vozíků.

Ti, co se do sanatoria podívali, tvrdí, že někteří pacienti nemocnici neopustili ani po smrti. Jednou z nich je Ruth, která ráda útočí na návštěvníky. Z pokojů, kde se prováděly elektrošoky, jsou často slyšet výkřiky, ze kterých se vám zježí chlupy. Návštěvníci slyšeli na ošetřovnách i podivné zvuky a hlasy.

Pokud milujete paranormální jevy, tak je pro vás toto sanatorium to pravé. Od roku 2007 jsou pořádány výlety pro ty, kteří chtějí pocítit hrůzy na vlastní kůži.

Zdroje: morezprav.cz

bestglitz.com

architecturaldigest.com

allthatsinteresting.com

Související články

Další články