Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Znásilněná turistka z Dubaje není jediná. Norku odsoudili po sexuálním zneužití k 16 měsícům ve vězení!

Podle platných zákonů totiž může být za znásilnění odsouzen pouze ten,
kdo se k činu sám přizná, nebo koho usvědčí alespoň čtyři
dospělí muži.
Zdroj: twitter.com
+ Další fotografie
Britka Zara-Jayne Moisey (25) se vydala se svým bratrem na svoji vysněnou dovolenou do Dubaje. Jenže si tam prožila hotové peklo. Na hotelovém pokoji ji znásilnili dva mladíci z její země. Vše nahlásila na policii a skončila ve vězení. Britka ale není jediná, která se po znásilnění nedočkala pomoci. V roce 2013 nahlásila na policii sexuální zneužití v Dubaji Norka a byla odsouzena na 16 měsíců ve vězení.

Britka Zara-Jayne Moisey byla v Dubaji znásilněna dvěma mladými Brity, se kterými šla na pokoj. Když vše nahlásila na policii, obvinili ji z nemanželského sexu a poslali za mříže. Není ale zdaleka jediná, která byla v Dubaji znásilněna a pak jí bylo řečeno, že si za to vlastně může sama a bude za to náležitě potrestána.

V roce 2013 byla v Dubaji znásilněna Norka Marte Deborah Dalelv (27) a vše se odvíjelo přesně jako u Zary. Po výslechu jí zabavili pas a peníze a za 4 dny ji obvinili z nemanželského styku, konzumace alkoholu a křivé výpovědi. Soud ji za to poslal na 16 měsíců za mříže. Dívka se s tím samozřejmě nehodlala smířit a hned se odvolala. V celém případu se angažovala i norská vláda, která dívce během soudního líčení poskytla ubytování.

Nakonec vše mělo šťastný konec. Norka dostala milost a mohla opustit Spojené arabské emiráty. Celému osvobození přispěla i medializace celé kauzy.

Do podobné situace se může dostat jakákoli turistka, která ve Spojených arabských emirátech ohlásí znásilnění. Podle platných zákonů totiž může být za znásilnění odsouzen pouze ten, kdo se k činu sám přizná, nebo koho usvědčí alespoň čtyři dospělí muži.

Britská turistka znásilněná v Dubaji popsala, jaká muka si musela prožít, psali jsme ZDE.

Mladíci se vyhnou trestu, psali jsme ZDE.

Související články

Další články