Britka Zara-Jayne Moisey byla v Dubaji znásilněna dvěma mladými Brity, se kterými šla na pokoj. Když vše nahlásila na policii, obvinili ji z nemanželského sexu a poslali za mříže. Není ale zdaleka jediná, která byla v Dubaji znásilněna a pak jí bylo řečeno, že si za to vlastně může sama a bude za to náležitě potrestána.

V roce 2013 byla v Dubaji znásilněna Norka Marte Deborah Dalelv (27) a vše se odvíjelo přesně jako u Zary. Po výslechu jí zabavili pas a peníze a za 4 dny ji obvinili z nemanželského styku, konzumace alkoholu a křivé výpovědi. Soud ji za to poslal na 16 měsíců za mříže. Dívka se s tím samozřejmě nehodlala smířit a hned se odvolala. V celém případu se angažovala i norská vláda, která dívce během soudního líčení poskytla ubytování.

Nakonec vše mělo šťastný konec. Norka dostala milost a mohla opustit Spojené arabské emiráty. Celému osvobození přispěla i medializace celé kauzy.

Do podobné situace se může dostat jakákoli turistka, která ve Spojených arabských emirátech ohlásí znásilnění. Podle platných zákonů totiž může být za znásilnění odsouzen pouze ten, kdo se k činu sám přizná, nebo koho usvědčí alespoň čtyři dospělí muži.

Britská turistka znásilněná v Dubaji popsala, jaká muka si musela prožít, psali jsme ZDE.

Mladíci se vyhnou trestu, psali jsme ZDE.