Zanele Hlatshwayo (25) byla údajně znásilněna, zavražděna a uvařena a o její maso se podělilo celé sousedství v Estcourtu, městě v okrese uThukela v provincii KwaZulu-Natal. Více než 300 obyvatel z okolních vesnic se přiznalo, že v životě už vědomky jedlo lidské maso a u jednoho se dokonce při domovní prohlídce našlo lidské maso na plotně v hrnci. Mnoho vesničanů také uvedlo, že spousta jejich příbuzných se pohřešuje a formuje se strach, že bude více obětí.

Hlatshwayo zmizela přibližně 25. června na cestě do Pietermaritzburgu, kam jela navštívit babičku. Cestou se zastavila u příbuzných ve městě Estcourt. Do 100 km vzdáleného Pietermaritzburgu už však nikdy nedorazila. Informoval o tom portál Daily Mail.

Později byli zatčeni čtyři muži právě z Estcourtu kvůli podezření z kanibalismu. Tito čtyři, společně s dalším mužem, byli obviněni z vraždy jako součásti kanibalistického rituálu. Oběti tohoto rituálu zatím nebyly uvedeny. Dva z těchto mužů jsou tradiční šamani. Jeden z pětice mužů dokonce nakráčel na policejní stanici se slovy „nebaví mě jíst lidské maso“ a s částí lidského těla v rukou.

Matka pětadvacetileté dívky se přesvědčila, že to je ona, když dostala do rukou šaty, které se našly. Podle matky měla na sobě černé legíny a tričko a s sebou batoh, ve kterém měla džíny. Vše bylo nasáklé krví.

Tělo bylo nalezeno bez hlavy a osekané v Esigodlweni východně od Estcourtu. Při pitvě těla doktor prohlásil, že před samotným zabitím byla Zanele brutálně znásilněna. Hlatshwayovi jsou jednou z půl tuctu rodin, které pohřešují své blízké. V dané oblasti prý únosy nejsou ničím výjimečným.