Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Známý slovenský rapper Karlo si odsedí 7 let za mřížemi: Za pašování drog mu hrozil až dvojnásobný trest

Juraj Čaba alias Karlo.
Zdroj: Se souhlasem Juraje Čaby.
+ Další 4 fotografie
#FreeKarlo

Známý slovenský rapper Karlo, vlastním jménem Juraj Čaba, si odsedí 7 let za mřížemi. Interpret byl letos v březnu zadržen poté, co u něj během náhodné prohlídky ve vlaku policie našla velké množství drog. Rapper tehdy v cestovním kufru převážel 1,5 kilogramu marihuany a 150 gramů kokainu, za což mu v případě prokázání viny hrozilo až 15 let vězení. Policie případ označila jako zvlášť závažnou drogovou trestnou činnost. 

Slovenský rapper Karlo (32) byl od března letošního roku ve vyšetřovací vazbě poté, co u něj policie během náhodné kontroly ve vlaku našla nadměrné množství omamných látek.

Cestovní kufr interpreta obsahoval 3 sáčky s více než 1,5 kilogramu marihuany a měl u sebe i papírovou krabici “s bílým obsahem”. "Expertizním zkoumáním bylo zjištěno, že se jednalo o kokain o hmotnosti 152,75 g, což odpovídá minimálně 1528 obvyklým jednorázovým dávkám. Celková hodnota zajištěného kokainu byla vyčíslena na 12 220 €,“ informovala tehdy policie na svých facebookových stránkách.

Několikanásobné překročení limitu pro držení drog

Množství látek, které u sebe rapper převážel, několikanásobně překročilo limit pro držení drog (povolený limit pro marihuanu činí 15 gramů sušiny, pro kokain pak jeden gram). Internetem se ihned strhla lavina příspěvků s hashtagem #FreeKarlo, který volal po jeho propuštění. To se však nepovedlo.

Rapper Karlo, vlastním jménem Juraj Čaba, dostal ve středu 14.9. od okresního soudu trest odnětí svobody na sedm let. Závěry však mohly být ještě i mnohem horší, v případě prokázání viny interpretovi hrozilo dokonce 10- 15 let za mřížemi.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy