Lagerfeld, jenž bývá u politických témat obvykle zdrženlivý, udělal výjimku a bez okolků se pustil do německé kancléřky Merkelové. „Už přijala miliony a miliony přistěhovalců, kteří se integrovali, všechno klapalo tak, jak má. Nemusela přijmout miliony dalších, aby vykoupila svůj obraz hříšné matky z řecké krize,“ spustil zostra módní návrhář v show francouzské televize Canal 8.

Jeden z nejmocnějších mužů módního průmyslu se domnívá, že Merkelová svým postojem k uprchlíkům vykupuje špatné svědomí, které má kvůli tvrdému řešení otázky zadluženého Řecka.

Návrhář ve svém ostrém vyjádření zmínil i holokaust, tedy vyhlazování Židů nacisty za druhé světové války. „Nikdo nemůže – jakkoli dělí tyto věci dekády – zabít miliony Židů a pak do země přivést miliony jejich nejhorších nepřátel,“ vzkázal Lagerfeld Merkelové.

Lagerfeldovo vystoupení v televizi vyvolalo poprask na sociálních sítích. Stanice prý obdržela stovky stížností. Příznivci však oceňují, že Lagerfeld nazval věci pravými jmény. Život v Německu, ale i ve Francii začíná být pro Židy nebezpečný, a tak se řada z nich uchyluje k emigraci do Izraele.

Co myslíte, má podle vás Karl Lagerfeld pravdu?