Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Známý lékař Radim Uzel pro eXtra.cz: Mám rakovinu žaludku

Radim Uzel: Mám rakovinu žaludku, momentálně neumírám
Zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia
Předchozí Další
NEMOC

Popularizátor sexuologie Radim Uzel (81) eXtra.cz potvrdil zprávy o svém zdravotním stavu. Šířily se zvěsti, že má mít rakovinu, které se nakonec bohužel ukázaly jako pravdivé. „Ano, našli mi nádor v žaludku,“ uvedl pro naši redakci lékař.

Radim Uzel: Mám za sebou operaci i chemoterapie

„Mám něco se žaludkem, nějaký nádor. Trošičku mě to pooperovali. Za sebou mám i chemoterapie,“ řekl eXtra.cz MUDr. Radim Uzel, který také o část žaludku nakonec přišel.

„Dokonce už přijímám i potravu. Zhruba před dvěma měsíci jsem se z toho začal pomalu dostávat. Už je to lepší. Dokonce už jezdím i na besedy. Mám takový dojem, že by se to všechno mohlo spravit,“ věří lékař.

„Na umření to ještě není. Prezident je na tom hůř“

„To víte, že to nebylo příjemné, ale i ve svém pokročilém věku jsem neustále optimistou a snažím se tu nemoc nějak pokořit. Ještě to tak na umření nevypadá. To pan prezident je na tom samozřejmě hůř,“ říká s otevřeností seniora, který sám téměř pohlédl smrti do tváře.

„Vážně myslím, že jsem se snad už z nejhoršího dostal. Není to tak strašný,“ utěšuje se závěrem Radim Uzel, kterému nezbývá než držet palce, aby byl v boji se zákeřnou nemocí i dál úspěšný.

Boj o život

Radim Uzel o život bojoval již loni, zasáhl ho covid a měl s ním velké problémy. Vzhledem k věku byl v ohrožené skupině a skutečně ho nemoc postihla velmi vážně, byl na hranici života a smrti. Nemoc začala nenápadně s pozdějším projevem ztráty chuti a čichu. Po třech dnech Radim Uzel však nemohl dýchat a dostal se na infekční oddělení Ústřední vojenské nemocnice, kde mu byl podáván kyslík a léky.

Poté se cítil o něco lépe, ale palčivá bolest na plicích byla špatným znamením. Jeho vyšetření na interně ukázalo oboustranný zápal plic. Jeho stav byl těžký, nicméně se podařilo tento stav stabilizovat. Díky tomu může doktor pokračovat v popularizaci o osvětě v otázkách sexu.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy