Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Známý herec Masterson půjde do vězení na nejméně 30 let: Jeho žena v soudní síni plakala

Herec Danny Masterson míří do vězení.
Zdroj: eXtra.cz/koláž, Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Vězení

Soud v Los Angeles odsoudil amerického herce Dannyho Mastersona, známého z filmu Yes Man nebo seriálu Zlatá sedmdesátá, na 30 let až doživotí za zneužití dvou žen před dvaceti lety. Soudní porota složená ze sedmi žen a pěti mužů herce již dříve shledala vinným. Z činů Mastersona obvinily tři členky scientologické církve, podle poroty herec zneužíval svého vlivného postavení v církvi, informovala Česká tisková kancelář.

Soudkyně Charlaine Olmedová vynesla rozsudek nad sedmačtyřicetiletým hercem Dannym Mastersonem. A to poté, co si vyslechla výpovědi žen o traumatech, která prožily, a o utrpení, které jim v uplynulých letech způsobily vzpomínky. Odsouzení na 30 let až doživotí znamená, že odsouzený si o podmínečné propuštění může zažádat teprve poté, co si ve vězení odpyká 30 let. To ale nemusí znamenat, že bude jeho žádosti vyhověno.

„Pane Mastersone, vím, že tu sedíte neochvějně přesvědčen o své nevině, a proto se nepochybně cítíte být obětí justičního systému, který vás zklamal,“ řekla Olmedová herci před vynesením rozsudku podle ČTK. „Ale pane Mastersone, vy tu nejste obětí. Svými činy jste před dvaceti lety vzal jinému člověku hlas a možnost volby. Tak či onak se budete muset se svými předchozími činy a jejich důsledky vyrovnat,“ dodala.

Jeho žena u soudu plakala

Herec, který je od května ve vazbě, seděl u soudu v obleku. Masterson sledoval ženy bez viditelné reakce, když mluvily. Masterson obvinění vždy popíral. „Když jsi mě znásilnil, okradl jsi mě,“ řekla jedna z žen, za jejíž znásilnění byl Masterson odsouzen. „To je to, co je znásilnění, krádež ducha,“ dodala. Druhá žena uvedla, že Masterson „neprojevil ani špetku lítosti nad bolestí, kterou způsobil“.

U soudu byla také Mastersonova žena, americká herečka Bijou Phillips. Ta během soudu plakala, jak uvedl web Variety. Bijou pochází z umělecké rodiny, její otec byl členem skupiny The Mamas and The Papas, John Phillipse, a matka herečka Geneviève Waïte. Její biologičtí rodiče se o ni však nedokázali postarat, a tak byla umístěna do pěstounské péče.

Útoky se staly před 20 lety

Útoky herce Mastersona se odehrály v Mastersonově domě v Hollywoodu v letech 2001 až 2003, kdy byl na vrcholu slávy. Poté, co obvinění vyšla najevo, byl Masterson vyhozen ze seriálu Ranč od streamovací společnosti Netflix.

Podle amerických médií sehrála scientologie v průběhu slyšení významnou roli. Olmedová nechala k výpovědi předvolat odborníky na církevní problematiku a v soudní síni podle médií panovalo značné napětí mezi současnými a bývalými příslušníky scientologie. Ženy, které Mastersona ze znásilnění obvinily, tvrdily, že je církev odrazovala od toho, aby se obrátily na orgány činné v trestním řízení.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy