Richard Dawkins je sice vynikající biolog, ale bohužel také zuřivý ateista, který rád provokuje věřící. A občas to trochu přežene…

Na Dawkinsově Twitteru se rozpoutala zuřivá diskuze poté, co třiasedmdesátiletý vědec zveřejnil odkaz na článek nazvaný „Katolická církev dává přednost středověkému barbarství před moderními potraty“, pojednávající o potratové politice v Irsku.

„Irsko je civilizované země ve všech ohledech kromě tohoto jediného. Člověk by byl v pokušení si myslet, že katolická církev už ztratila veškerý vliv,“ připsal k němu.

Jeden z jeho followerů následně uvedl, že v roce 2012 bylo v Anglii a Walesu ještě před porodem úmyslně zavražděno 994 lidských bytostí s Downovým syndromem, a otázal se ho, zda to považuje za civilizované.

„Ano, je to velmi civilizované. Jsou to plody, které ještě nemají lidské city,“ kontroval Dawkins a dodal, že každé takové těhotenství by mělo být přerušeno.

„Jít na potrat a zkusit to znovu. Pokud máte na výběr, bylo by nemorální přivést takové dítě na svět,“ vzkázal ženě, která přiznala, že si není jistá, jak by se v této eticky problematické situaci zachovala.