Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Známí o ubodání Davídka (†9) v Praze: Matka byla na drogách, pervitin jí vymyl mozek

Zdroj: Facebook, Profimedia.cz, koláž eXtra.cz
+ Dalších 20 fotografií
Svědectví
Zvídavý a spokojený klučina, který miloval pejsky. Podle rodinných známých byl ale ubodaný Davídek (†9) donedávna v péči babičky. Jeho matka Jitka (37), která je z vraždy podezřelá, údajně brala drogy a pervitin jí měl naprosto zatemnit mozek. Dosavadní poznatky mluví o tom, že měl chlapeček bodné poranění přímo v hrudníku.

Davídek (†9), z jehož vraždy je podezřelá matka Jitka (37), měl prý bodná zranění v hrudníku u srdce. Policisté v pondělí zasahovali ve Šlikově ulici na pražském Břevnově, kde se tragédie stala, až do pozdních hodin. Chlapečkova matka se sama pokusila o sebevraždu, jako zadržená skončila v nemocnici.

Jitka, která pracuje na poště nedaleko svého bytu, vychovávala podle všeho Davídka sama. Její známí mají o poměrech u ní doma jasno. „Dlouho ho měla v péči její máma, protože pořád smažila. Vždycky byla magor, ale ten perník ji dotunil úplně,“ napsal jeden z nich jménem Jiří na Facebook. „Ona fetovala, byla na hlavu, nikdy nebyla normální,“ přitakala Pavlína.

label alt

Sousedka: Neznali jsme ji!

„Bydlela tu velmi krátce. Vlastně ji tu nikdo pořádně neznal. Z bytu odvezli i psa. Jen jsme ji vídali, že chodí pejska venčit. Jestli brala drogy, to nevím, asi to nerozeznám. Když nás večer kontaktovala policie, byl to šok,“ řekla eXtra.cz o matce jedna ze sousedek.

„Byla nemocná a bylo toho na ni moc. Já znám příčinu,“ doplnila Klára, do podrobností ale zabíhat nechtěla.

Těsně před neštěstím měla před dům přiběhnout vyděšená babička. „Volejte policii, volejte policii!“ křičela podle sousedky, která v té chvíli stála u poštovních schránek. Zda ji zavolala dcera, anebo vnuk, ví jenom ona sama. Za pár minut ulici zatarasili policisté a snažili se Davídka oživovat. Bohužel marně…

Před okolím, které tak dobře neznala, se Jitka nejspíš přetvařovala. Chodila s Davídkem venčit pejska, lidé z domu ji vnímali jako spořádanou matku. „Můj milovaný syn David s Ronýskem (jejich pes, pozn. red.) cestou do Břevnova,“ psala ještě v polovině července na Facebook.

Surovým činem se intenzivně zabývají kriminalisté. „Celý případ si do své kompetence převzali kriminalisté z oddělení vražd, kteří budou zjišťovat veškeré okolnosti případu a nařídili soudní pitvu mrtvého dítěte,“ informoval mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Související články

Další články