O údajné apokalypse jsme vás již informovali ZDE. Milovníci konspiračních teorií předpovídají, že mezi 22. a 28. zářím přijde katastrofa, která zničí naši civilizaci. Nejčastěji skloňovaný je pak obří asteroid.

Veřejnost přitom vychází především z toho, že 28. září se Měsíc skutečně zbarví do rudého odstínu. Jednou za čas totiž dochází při neobvykle velikém přiblížení Měsíce k Zemi k odrazu světla od zemské atmosféry na Měsíc. Ten se pak obyčejnému oku zdá rudý. Tak vzniká Krvavý Měsíc a dle mnoha lidí, kteří vycházejí z Bible, přinese 7 let trýznění. Tato teorie byla ale vědci označena za naprosto nesmyslnou.

„Existují teorie o tom, že když se měsíc přiblíží hodně Zemi, tak se zvýší riziko zemětřesení, sopečné aktivity atd. To není pravda,“ uvedla odbornice na vesmír Gemma Lavender pro Liverpool Echo.

Takřka všechny asteroidy jsou navíc zničeny již při vstupu do atmosféry. I přesto na vzrůstající napětí zareagovala i NASA.

„Neexistuje žádný důkaz o tom, že by asteroid či jakýkoliv jiný vesmírný objekt byl na kolizní trase se Zemí. Ve skutečnosti nemá žádný nám známý objekt reálnou šanci trefit Zemi v příštích sto letech,“ nechal se slyšet Paul Chodas.

Obrovské množství lidí ale přesto věří křesťanským kazatelům Johnu Hageemu a Marku Blitzovi, kteří s touto teorií o apokalypse přišli.

Zničí skutečně civilizaci asteroid? Nebo si jen budete moci opravdu dobře prohlédnout Měsíc? Pravda se ukáže až za tři týdny.