Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Známe tajemství, proč vyhrála! Za zlatem Ledecké stojí jeden malý detail

Ester je jednička!
Zdroj: instagram.com
+ Dalších 5 fotografií
Triumfální vítězství Ester Ledecké (22) v superobřím slalomu doslova šokovalo svět. A to hlavně proto, že pro zlatou olympioničku nejsou primární lyže, nýbrž snowboard. Ve slalomu na lyžích absolvovala Ester prozatím devět závodů Světového poháru a její nejlepší umístění bylo 19. místo. Nyní si dojela pro zlatou medaili. Co rozhodlo v posledních setinách o jejím vítězství?

Česká reprezentantka vyhrála o jednu setinu sekundy před obhájkyní zlata ze Soči, Rakušankou Annou Veith. Toto prvenství je skvělou zprávou nejenom pro samotnou Ester Ledeckou a její rodinu, ale také pro Českou republiku.

Všem reprezentantům na olympijských hrách Češi drží palce, ale vítězství Ester v superobřím slalomu je dojalo ze všeho nejvíce. Na sociálních sítích se posledních pár hodin nemluví o ničem jiném a fanoušci jsou doslova dojati k slzám.

První slova zlaté medailistky směřovaly její úžasné mamince Zuzaně. Svůj podíl na fenomenálním vítězství nese Ivo Tichý a jeho manželka Věra. Možná právě jejich kombinéza Don Quiet rozhodla o setině sekundy, díky které Ester vyhrála.

Pan Tichý se svou manželkou vlastní v Neratově nedaleko Pardubic výrobu na závodní kombinézy a další lyžařské oblečení, informuje o tom portál Forbes s tím, že i takový detail, jako je kombinéza, může být naprosto zásadně rozhodující.

„Je to úžasný. Ráno jsme se na závod s manželem dívali, pak jsme sedli do auta a jedeme na pracovní cestu,“ nechala se slyšet s obrovským nadšením paní Věra Tichá. Don Quiet není žádná neznámá značka a s Ledeckou spolupracuje už řadu let.

„Ester se u nás stavila před olympiádou a říkala, že kombinéza musí být co nejrychlejší. Moc dobře ví, že kombinéza může na svahu udělat velký rozdíl, třeba i víc než tu setinu sekundy. Ale samozřejmě, jen samotná kombinéza k vítězství nestačí,“ dodává skromně Ivo Tichý.

Ester Ledecká je národní hrdinkou s velkým talentem. V tomto případě jasně platí, že o vítězství můžou rozhodovat naprosté detaily a Ester je evidentně všechny vychytala.

Související články

Další články