Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Známé osobnosti na snímcích fotografa Derecka Harda ukazují, jak se Ne!chovat v přírodě

Známé osobnosti na snímcích fotografa Derecka Harda ukazují, jak se Ne!chovat v přírodě
Zdroj: archiv
Vernisáž

Umělec Jiří Korn, herečka Dagmar Havlová, zpěvák Ben Cristovao, šéfkuchař Přemek Forejt, sportovec David Svoboda, herečka Andrea Kerestešová Růžičková nebo modelka Kateřina Sokolová. To je jen část ze seznamu veřejně známých českých osobností, které se zapojily do umělecké kampaně Ne! v přírodě, jež má upozornit na nevhodné chování v přírodě. V rámci kampaně je v pražské zeleni v roli podivných obyvatel města, kteří se na svých výletech do přírody chovají přesně tak, jak by neměli, ztvárnil talentovaný fotograf Matěj Dereck Hard. Série dvanácti fotografií ve stylu pop-art photography, doplněná instalací lesa, bude zdarma k vidění od 26. června do 10. července na výstavě v Křížové chodbě na Staroměstské radnici v Praze. Vernisáž proběhne v pátek 25. června od 19.00 hodin.

Kampaň Ne! v přírodě je společným projektem fotografa a art direktora Matěje Derecka Harda a odboru Ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy.

Jejím hlavním cílem je poukázat na nevhodné chování v pražském přírodním a lesním prostředí. Fotograf prostřednictvím originálních snímků velmi neotřelou formou upozorňuje na různé neduhy, kterých by se lidé měli vyvarovat při návštěvě zeleně.

Jak se ne!chovat v přírodě na dvanácti originálních fotografiích předvádějí známé tváře z řad umělců a sportovců žijících v Praze. Všechny spojuje pozitivní vztah k lesům, zvířatům a přírodě obecně.

Snímky vznikaly za použití nejlepší fotografické techniky současnosti, fotoaparátu Hasselblad, kterou využila například vesmírná agentura NASA při misi Apollo 13 na Měsíc. Osobnosti v roli netradičních modelů a modelek jsou na fotografiích bosé, oděné do bílého oblečení, obklopené přírodou.

"Působí tak jako jakýsi přízrak, který vstupuje do přírody snad jen proto, aby na ní parazitoval. Aby si tam dělal přesně a jen to, co chce on. Rozdělal oheň tam, kde je to přísně zakázáno, rušil ten přenádherný klid nebo pohladil mládě srnky… To že kvůli tomu třeba zemře, už tento přízrak samozřejmě nezajímá. Důležité je se u toho všeho usmívat, a hlavně si udělat selfie na telefon," popisuje fotograf Dereck Hard.

Fotografie na Staroměstské radnici doplní instalace lesa i dokumentární film

Výstava Ne! v přírodě bude zahájena v pátek 25. června v 19.00 hodin při vernisáži, kde bude symbolicky doporučený dress code „all white“, aby návštěvníci ladili s osobnostmi na fotografiích.

Samotnou výstavu pak mohou zájemci zdarma navštívit v termínu 26. června až 10. července v Křížové chodbě na Staroměstské radnici v Praze. Série bude představena pomocí profesionálních archivních tisků 105x140 cm na dibondových deskách. Dvanáct fotografií doplní instalace kousku lesa.

V této instalaci bude během slavnostní vernisáže zakomponován tematický raut od šéfkuchaře Přemka Forejta, který je zároveň jednou z tváří kampaně.

"Třešinkou na dortu bude čtyřicetiminutový film, který zachycuje zákulisí náročného focení doplněné o rozhovory s tvářemi a realizačním týmem. Film z dílny mé partnerky poběží na obří OLED obrazovce po celou dobu vernisáže i výstavy. Vernisáž bude zpestřena ještě o tematicky laděné přírodní koktejly a prvních 300 návštěvníků získá luxusní kalendář se všemi fotografiemi, ve velkém formátu a na krásném křídovém papíře," přibližuje doprovodné prvky výstavy její autor Matěj Dereck Hard.


Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy