Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Známé novinářce Tereze Spencerové selhalo srdce: Zemřela v posteli s cigaretou v ruce

Zdroj: Archiv T. Spencerové
+ Další 2 fotografie
podrobnosti
Transsexuální aktivistka a známá novinářka Tereza Spencerová (†55) v úterý vydechla naposledy. Autorce knihy Jsem tranďák! podle přátel selhalo srdce. V ranních hodinách ji našli mrtvou v jejím bytě, prý zemřela v posteli s cigaretou a v obklopení svých domácích mazlíčků.

Terezu Spencerovou našli v úterý ráno mrtvou v jejím bytě, pravděpodobně jí selhalo srdce. Proslavila se nejenom reportážemi z Blízkého východu, kde působila v 90. letech, ale i osvětou o transsexualitě. Mezi prvními v Česku totiž prošla změnou pohlaví.

Smrt s cigaretou

Významná novinářka a spisovatelka naposledy vydechla naprosto nečekaně. „Zemřela včera doma kolem 22 hodin u cigárka v posteli se svými milovanými – fenkou Chelsie a kočičkou Prckem Feliz. Myslím, že si to objednala hezky, ale moc brzo,“ napsal na sociální síti jeden z přátel Spencerové.

„S Terkou byla legrace, někdy i vášnivé debaty o geopolitické situaci ve světě, byla svá, chytrá, vášnivá, rebel a přitom citlivá. Byla jedna z těch novinářů, kteří neseděli v hotelu u rautu a šli do města a zjišťovali v místních ulicích od lidí, jaká je situace a ne vždy to bylo bezpečné. Právě proto se stala v roce 2015 první českou novinářkou, jíž poskytl rozhovor syrský prezident Bašár Asad,“ upozornil na jeden z jejích mnoha úspěchů.

Bolelo jí srdíčko

Spencerová byla prý v jádru bodrá a cenila si svých kamarádů. Vášnivé debaty o palčivých tématech tak nikdy neskončily hádkou, ale vzájemným pochopením. „Bolelo ji srdíčko z toho, jaký je svět, moc doufám, že dojde tam, kde je doma a že se tam všichni jednou setkáme a povíme si to pak… Terezko, přeju ti rovnou stezku a světlo na cestě domů,“ končí dojemná zpověď.

Jejím posledním projektem byl pořad Ranní kávička Terezy Spencerové na webu televize Prima. Ten skončil týden před novinářčinou smrtí, působit měla i v projektu CNN Prima News. K tomu bohužel už nikdy nedojde.

Související články

Další články