Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Známe honoráře celebrit a profi tanečníků ze StarDance: Kolik brali Leoš Mareš nebo Jiří Dvořák

Kolik berou celebrity a tanečníci ve StarDance?
Zdroj: archiv ČT, Showpix.cz
+ Dalších 10 fotografií
ODHALENO
O StarDance toho vědí diváci hodně, ovšem to, za jakých podmínek v oblíbené taneční soutěži slavné osobnosti i profesionální tanečníci vystupují, je zahaleno tajemstvím. Redakce eXtra.cz se ale k přísně utajovaným informacím dostala.

Příjmy ve StarDance

Soutěž zabere těm nejúspěšnějším hvězdám téměř půl roku, musí tvrdě trénovat prakticky každý den, a tak je jasné, že takovou práci nemohou dělat za hubičku.

Jak jsou jednotliví aktéři odměňováni, se ale dosud nevědělo, neboť na takové informace platí přísné embargo. Česká televize má totiž ve smlouvách, že takové věci nesmí zveřejňovat.

Kolik brali Dvořák nebo Mareš?

Podle velmi dobře informovaného zdroje ze štábu StarDance aneb Když hvězdy tančí v praxi je to ale prosté. Umělci a umělkyně i jejich taneční profesionálové (nebo profesionálky) do páru začínají trénovat už někdy v červenci, přes tři a půl měsíce pak ale od veřejnoprávní stanice neuvidí ani korunu.

Zaplaceno dostanou až za první díl někdy v půlce října. Ten je honorovaný o něco vyšší částkou než ostatní díly, protože se tam zohledňuje ono léto zadarmo, kdy někteří trénují třeba i osm hodin denně. Za první díl mají o deset až dvacet tisíc víc,“ říká s děním dobře obeznámený informátor.

Překvapivé cifry

A upřesňuje.

„Samozřejmě záleží na tom, jak se s kým domluví, ale celebrity mají v průměru okolo padesáti až sedmdesáti tisíc korun za kolo. Tanečníci berou mnohem méně, zhruba dvacet tisíc za jedno kolo,“ odhaluje.

A kolik tedy mohou účinkující celkově vydělat?

„Kdo vypadne už ve druhém kole, dostane tedy do 230 tisíc korun v případě umělců, tanečníci do sedmdesáti tisíc. Placené je totiž i finálové kolo, kde jsou všichni povinně. Je jasné, že za skoro čtyři měsíce práce to není úplně moc,“ doplňuje pramen.

Maximální honorář

Nejvyšší možný výdělek pro finalisty tedy činí okolo 720 tisíc za víc než pět měsíců práce, za stejné období mohou úspěšní tanečníci či tanečnice získat 220 tisíc korun. To už není žádný zázrak.

I přesto se příští rok, kdy by měl být další ročník, určitě najde řada známých i dobře tančících umělců, kteří ochotně nastoupí na taneční parket a budou bavit televizní národ.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy