Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Známá kartářka prozrazuje: Jaká je skutečná síla svátku Halloween?

Halloween se slaví 31. října, v předvečer svátku Všech svatých.
Zdroj: Profimedia.cz
Temný podzimní čas patří nejmagičtějšímu ze všech čarovných svátků, je to svátek zvaný Samhain nebo Hallowen, ale také Hallownas, Samana, Samhuin i Samonios (to vše jsou názvy jednoho svátku), ale je to také den, kdy myslíme na zemřelé a slavíme Dušičky (Památka zesnulých) a Všechny svaté.

Bytosti z druhého břehu

Barvami tohoto svátku, který má kořeny už v dobách Keltů, jsou oranžová a černá.

Symboly: Kotel caldron, zářící dýně se svíčkou uvnitř, masky, hořící hranice a čarodějnické březové koště.

„Samhain je starokeltský svátek nového roku, kdy starý rok symbolicky umírá, aby se o následujícím svátku Yule narodil rok nový. V tento čas je hranice mezi živými a mrtvými nejtenčí, a proto v tento magický čas můžeme více než jindy potkávat bytosti z ‚druhého břehu‘. V této době máme více než jindy možnost vyčistit vše temné a skryté, ale také to, co nás trápí, staré křivdy. Můžete zrušit kletby nejen z tohoto života, ale i z životů minulých,“ říká známá kartářka Helen Stanku.

Jak na samhainový rituál?

Připravte si ozdobený stůl. Oranžový ubrus protíná pruh černé látky, dýně, kotlík a svíčky. Zvolte hnědé a oranžové, aby korespondovaly s barvami podzimu. Nic ale nezkazíte i barvou červenou, žlutou či zelenou. Tak tedy ozdobeno máme, co dál. Dál si zvolte jeden z těchto tří magických dní, tedy 31. 10., 1. 11. nebo 2. 11., tady by měla zapracovat vaše intuice, který z těchto dní zvolíte jako den pro vás nejlepší. Navečer, kdy už všechen ruch utichne a kolem se rozhostí klid, zapalte svíčky a pusťte si meditační hudbu, dobré je také postit se před rituálem, tělo se pak na meditaci lépe soustředí a nezabývá se procesem trávení. Pravidelně a soustředěně dýchejte. Pomalu nádech až do břicha a pak výdech. S nádechem se snažte nadechnout pozitivní energii a s výdechem vydechuji právě vše negativní. Zlobu, závist, nenávist. A zase nádech a výdech, nádech a výdech. Pomalu a pravidelně. Buďte k sobě poctiví a skutečně se pokuste upřímně přiznat tyto špatné vlastnosti a zpracovat je a zahodit.

Meditace

Dobré je rituál zakončit meditací. Ve své mysli se uklidníme. Nikdo u vás není, jste tu jen vy a jen vy víte, co je zapotřebí pročistit. Kdo vám ublížil a vy mu nemůžete přijít na jméno? Koho jste pomluvili? Koho nesnášíte? Komu závidíte a nepřejete úspěch? Jaké dávné křivdy v sobě skrýváte a nechcete se jich pustit a ony stravují vaše tělo? Uvědomte si, že nyní jste zde (v mediaci) jen vy a vaši démoni a vaše příležitost se jich zbavit. Je to skutečně velmi příhodný čas se očistit. Zůstanou tedy u vás kostlivci ve skříni, nebo se pokusíte je z té skříně vyhnat?

Vesmír nám dal tuto vzácnou příležitost, tak tedy ještě jednou. Hluboce se ponořte do svých pocitů – nádech a výdech. A ještě jedna věc: pokud půjdete v tyto dny v podvečerním čase třeba na pozdní procházku, možná se vám stane zázrak a vy v pološeru spatříte tichou, mihotavou postavu, která nebude z tohoto světa. Pozdravte ji a nebojte se, možná vám nese vzkaz od někoho z vašich blízkých. Protože v tento čas je hranice mezi živými a mrtvými velmi velmi tenká..

Tak znova – nádech a výdech, nádech a výdech a já odhazuji vše, co tíží mne a může tížit i mou rodinu..

Související články

Další články