Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Známá kartářka doporučuje nejznámější amulety na ochranu: Doma je můžete mít i vy!

Jaké amulety vám přinesou štěstí a zdraví?
Zdroj: Facebook, archiv
+ Další 3 fotografie
Víte, jaký je rozdíl mezi talismanem a amuletem a jak vyrobit škapulíř nebo Oko štěstí? A víte, k čemu všemu jsou dobré? Kdysi se vyráběly, aby odháněly zlé duchy, chránily před smůlou, krádežemi, pomáhaly přivolat štěstí, lásku, peníze i moc. Po tisíciletí provázejí lidstvo. Co všechno umí, lze jenom stěží popsat. K lidem se většinou dostávaly z druhé ruky. Byly nabité energiemi různých charakterů, zaříkány kněžími, mágy nebo šamany a opravdu přinášely pomoc a eliminovaly problém, kvůli němuž byly zhotoveny.

„Síly v nich zakleté ochraňovaly svého majitele. Vyráběly se ze všech dostupných materiálů. Z kovů, dřeva, kamenů, keramiky, kostí, minerálů a v neposlední řadě z bylinek. A jaký je tedy mezi nimi rozdíl? Talisman přináší svému majiteli štěstí v oblastech, na které byl určen, zatímco amulet přináší štěstí svému majiteli i v obecnější rovině. Převážně se při tom čerpá ze symboliky,“ vysvětluje známá kartářka Helen Stanku.

Nejznámější amulety:

Scarabeus

Amulet ve tvaru skarabea byl ve starém Egyptě hodně módní. Byl zasvěcený bohu Cheperovi, jenž byl pokládán za jednu z podob slunečního boha. Věřilo se, že se zrodil sám ze sebe. Svému nositeli přinášel navždy božskou ochranu.

Hórovo oko

Jeden z nejznámějších symbolů ve starém Egyptě. Pravé oko Hóra je slunce, odpovídá za budoucnost a je aktivní. Měsícem je oko levé. To je pasivní a zná tajemství minulosti. Spolu vidí ve dne i v noci. Jsou připomínkou božské vševědoucnosti. Hórus se znázorňoval také jako člověk se sokolí hlavou. Vzýval se v důležitých chvílích života, kdy se rozcházely životní cesty lidí.

Žádal se o pohled do budoucna a to, co přijde. Jeho oči měly chránit všechny lidi, kteří se cítili skřípnuti životem a potřebovali inspiraci a vhled k tomu, aby mohli překlenout těžké období. Hórovy oči dopřávaly lidem klidný život bez obav a strachu. Hórovy oči lze často vídat zvěčněné na sarkofázích. Jako amulet chrání před slepotou i uhranutím. Používaly se také při obřadech majících pomoci zesnulému přejít z jednoho světa do druhého.

Magická práce s okem Hóra však není zcela bezpečná! Rozvíjí jasnovidnost a dovoluje nahlédnout do světa zesnulých. To není vhodné pro všechny lidi. Slabší či méně duševně pokročilí jedinci by mohli být vystaveni psychickému šoku. A odsud je cesta do psychiatrické léčebny už jenom velmi krátká. Léčebny jsou bohužel plné lidí, kteří si hráli s něčím, čemu nerozuměli a co nezvládli.

Oko štěstí

Tento amulet má neobyčejnou sílu odvrátit všechny oči, které by vám chtěly ublížit. Chrání před uhranutím. Takovýto amulet si ale lze vcelku snadno vytvořit vlastnoručně. Najděte si v moři nebo v potůčku hladký oblázek. Takový akorát do ruky. Nechte jej vyschnout na slunci. Ideálním dnem pro tvorbu tohoto amuletu je každý první pátek v měsíci.

Měsíc by měl být uprostřed fáze mezi novoluním a úplňkem. Na stůl postavte čtyři svíce. Bílou, modrou, zelenou a černou. Připravte si také stejné olejové barvy, jaké mají svíce, a čtyři čisté štětce. Uprostřed stolu bude na talířku položený kámen. Do vykuřovací misky vhoďte na žhavý uhlík vykuřovací směs z levandule nebo santalového dřeva. Představte si, co po amuletu žádáte. Na kámen si nejdřív vše namalujte tužkou.

Poté namalujte na kámen oční bělmo a počkejte, až uschne. Potom namalujte černou barvou oční čočku. Opět nechte vyschnout. Nyní nakreslete zelenou čárečky duhovky a po uschnutí domalujte kolem větší modrý kruh. Nakonec obkreslete černou barvou. Tyto čtyři barvy na oku štěstí mají své opodstatnění. Bílá barva značí čistotu a chrání před nepřejícími pohledy. Modrá barva posiluje víru v sebe sama, zelená chrání před nepřejícností a dává sílu postavit se zlu, zatímco černá barva všechno spojuje. Namalované oko nechte vyschnout. Po západu slunce zapalte svíce. Začněte zleva bílou.

Chvíli se dívejte do plamenů svící, jestli si nevšimnete nějakých překážek, jako by bylo třeba prskání svící. Nad bílou svící vyslovte: „Stvořila jsem Oko štěstí, aby mne chránilo ode všech zlých lidských pohledů.“ Nad modrou proneste: „Stvořila jsem Oko štěstí, abych měla vždy víru v sebe.“ Přejeďte s kamenem nad zelenou svící se slovy: „Stvořila jsem tě, Oko štěstí, abys mne chránilo před lidskou nepřejícností.“ Podržte kámen nad černou svící se slovy: „Všechno toto dělám pro dobro všeho a všech lidí. Tak se staň a hned!“

Nakonec zhasněte všechny svíce a začněte opět od bílé. Kámen zabalte do bílé látky a uložte na místo, o kterém víte jenom vy. Nechte jej uložený alespoň jeden den. Poté je kámen připravený vás chránit a vy můžete svůj amulet nosit s sebou. Nikomu nedovolte, aby na něj sahal.

Podkova

Patří k nejvíce rozšířeným symbolům štěstí. Někde se věší obloučkem nahoru, jinde naopak. Skutečnou ochrannou moc ale mají podle magické tradice pouze podkovy nalezené na cestě, na rozdíl od  těch kupovaných. Ty je nutné magicky ochrannou energií nabít. Podkovy nesou speciálně štěstí na koňských dostizích. A protože jsou podobné magnetu, zvyšují i objem vašich peněz, které přitahují stejně jako magnet.

Čtyřlístek

Přináší tolik štěstí, kolik má lístků. Jeho moc znali již keltští druidové. Byli si jisti, že jim ukáže i zlé duchy a čarodějnice a ochrání je před jejich nástrahami.

Bylinkové amulety a talismany

Nejčastěji se míchají na zajištění zdraví, lásky a peněz. V každé směsi by mělo být malé množství bylin. Používám sedmero bylin, neboť sedmička je posvátné číslo.

Návod na směs ve škapulíři na přivábení lásky

Po jednom dílu pačuli, mleté skořice, mletého santalového dřeva, sušené drcené myrty, sušeného květu jasmínu, sušených okvětních plátků růže, sušené bazalky.

Směs na přivábení peněz

Stejným dílem prášku ze santalového dřeva, myrty, kadidla, mleté skořice, drcený hřebíček, drcené jehličí, sušený kostival.

Směs na přivábení zdraví

Vždy po stejném dílu: sušená bazalka, sušené březové listí, sušený kopr, sušené jeřabiny, sušený mech, sušená majoránka, sušený rozmarýn.

Související články

Další články