Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Znala horolezecké legendy a milovala život! Ve Vysokých Tatrách zemřela krásná Lucie (†30), její bratr bojuje o život

Znala horolezecké legendy a milovala život! Ve Vysokých Tatrách zemřela krásná Lucie (†30), její bratr bojuje o život
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 7 fotografií
Vysoké Tatry si vyžádaly krutou daň. Dne 25. prosince zemřely dvě české turistky. Pětadvacetiletá dívka z Přerova a třicetiletá horolezkyně Lucie F. Její bratr bojuje o život.

Na Boží hod zemřela ve Vysokých Tatrách pětadvacetiletá česká turistka (†25) z Přerova. "Při zdolávání slovenských Tater se svým přítelem uklouzla na ledovém povrchu a padala několik set metrů do Malé Studené doliny," uvedla pro deník Blesk mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Ten samý den zemřela i třicetiletá zkušená horolezkyně Lucie Byla vynikající lezkyní a znala se také s legendou Reinholdem Messnerem Lucie spadla v Tatrách na zledovatělé stezce. Její bratr Tomáš (23) se jí snažil pomoci a sám skončil v kritickém stavu.

Tomáš byl s vážným poraněním hlavy přepraven do popradské nemocnice. Podle Michaely Lagronové z ministerstva zahraničí leží mladý muž v bezvědomí. "Ve Vysokých Tatrách tragicky zahynula naše kamarádka Lucka F. Její bratr Tomáš se jí snažil pomoci a přitom se těžce zranil. On bojuje v nemocnici o život. Čest její památce, upřímnou soustrast rodičům. A Tomášovi brzké uzdravení," uvedl na Facebooku známý sportovec z Lysé hory Ján Čupa.

Související články

Další články